Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Reprezentant vanzari sisteme securitate

Salariu confidenţial
ID 845638
acum o zi
Oradea, Bihor
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv,    Junior/Entry Level

Permis de conducere
Categoria B
Limbi străine
Engleză

Reprezentant vanzari - sisteme de securitate

(supraveghere video, sisteme antiefractie, sisteme detectie incendiu si desfumare, control acces, etc. )

Responsabilitati:

• Identifică noi oportunități și dezvoltarea portofoliului de afaceri / clienți – Business development;

• Asigura managementul principalelor conturi, asigură relația cu clienții existenți, derularea contractelor / comenzilor / lucrărilor - Account management;

• Promovează soluțiile și serviciile companiei;

• Prezintă soluțiilor tehnice în cadrul întâlnirilor cu potențialii clienți;

• Elaborează oferte tehnice si financiare și le prezintă clienților;

• Analizează documentația de ofertare și identifică soluția tehnica optimă;

• Elaborează descrierea soluției tehnice; completează fisele tehnice pentru echipamentele ofertate;

• Întocmește propuneri de reducere a costurilor si optimizează oferta înainte de transmiterea la beneficiar;

• Este informat permanent despre stadiul pieței ( proiecte în dezvoltare/ în ofertare, competiție, potențiali investitori etc.);

• Participa la întocmirea planului de vânzări si urmărește îndeplinirea obiectivelor de vânzări;

• Asigura suport tehnic pentru managerul de proiect în implementarea soluției tehnice ofertate;

• Urmărește derularea lucrărilor în termenele contractuale asumate.

Cerinte:

• Experiență în ofertare/vânzare de sisteme de securitate, IT&C;

• Bună capacitate de relaționare cu clienții – lucru în echipă;

• Cunoașterea pieței de curenți slabi și a principalilor actori din piață;

• Cunoașterea legislației privind achizițiile publice si a celei privind sistemele de securitate / detecție incendiu ( reprezintă avantaj);

• Cunoaștere limbă engleză (citit, scris, vorbit);

• Permis conducere categoria B;

• Curs inginer de sisteme de securitate / certificări (reprezintă avantaj);

• Capacitate de acumulare a cunoștințelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate;

• Cunoștințe de lucru cu MS Office.

Oferta:

• Masina de servici;

• Laptop & telefon;

• Tichete de masa;

• Asigurare medicala;

• Salariu atractiv;

• Bonusuri de performanta;

• Oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu profesional;

• Posibilități reale de dezvoltare profesionala.

Inova International SRL | Inova International SRL
ID 845638