Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Reprezentant medical

Salariu confidenţial
ID 844962
acum o săptămână
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Vânzări,    Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Permis de conducere
Categoria B
Limbi străine
Engleză

MEDICA ADVANCED SOLUTIONS (MAS ) este o companie care activeaza in domeniul distributiei dispozitivelor medicale destinate chirurgiei generale minim invazive. MAS reprezinta in Romania producatori de talie mondiala in domeniul dispozitivelor medicale, atat din Europa Occidentala cat si din SUA. Obiectivul principal al companiei este de a consolida reputația dobândită în piața concurențială actuală din România si de a oferi produse și servicii la timp și de foarte bună calitate la prețuri competitive.

În vederea extinderii portofoliului de clienți compania noastră caută Reprezentant medical pentru zona Moldova - Iasi, Suceava, Botosani, Vrancea, Neamt, Bacau.

Candidatul ideal :
Persoana responsabila, organizata, atenta, cu bune abilitati de comunicare, implicata in activitate, riguroasa, experienta in lucrul cu clientul, excelente abilitati de comunicare, negociere, vanzare, un bun lucrator in echipa
Persoana proactiva, orientata catre rezultate masurabile
Abilitati foarte bune de organizare si planificare
Absolvent studii medii/superioare
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
Utilizarea pachetului Microsoft Office la nivel avansat
Experiență minim 1 an

Responsabilitati:
- Asigura realizarea proceselor de vanzare si de incasare pentru clientii alocati din zona de responsabilitate;
- Mentine si dezvolta relatii profitabile cu partenerii din portofoliu
- Prospecteaza si identifica noi posibili parteneri in zonele din portofoliu
- Pastrarea legaturilor cu partenerii de afaceri ai companiei
- Monitorizeaza si analizeaza in permanenta concurenta;
- Propune si implementeaza activitati promotionale în vederea cresterii vânzarilor pe fiecare partener in parte;
- Identifica in mod activ oportunitati de vanzare;
- Realizeaza si implementeaza planuri de actiune pentru indeplinirea obiectivelor interne;
- Atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări
- Întocmește documentația premergătoare întâlnirilor;
- Răspunde pentru calitatea aprovizionării clienților;
- Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienți și de transmiterea documentelor de vânzare
- Intocmirea a diferite rapoarte interne pe baza activitatii

Oferta (bonusuri, beneficii):
- salariu fix + bonusuri in functie de performanta.
- laptop, telefon, autoturism de serviciu.
- training-uri pe produse