Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Regional Sales Manager

Salariu confidenţial
ID 854271
acum 2 săptămâni
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Vânzări,    Management

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv

Angajăm Agent Vânzări B2B

Responsabilități:

Promovarea si vanzarea produselor specifice, in conformitate cu standardul si politica companiei in zonele alocate;
Dezvoltarea, gestionarea si stabilirea unei relatii profesionale cu clientii;
Monitorizeaza din punct de vedere comercial clientii, analizeaza nevoile acestora si propune solutii;
Propune planuri de vanzari si estimari referitoare la comenzile clientilor din portofoliul alocat;
Negocierea si incheierea contractelor, identificand oportunitati de crestere a vanzarilor;
Monitorizarea derularii contractelor si urmarirea incasarilor conform acestora;
Realizarea obiectivelor lunare si anuale prin atingerea targetului de vanzari stabilit;
Intocmeste rapoarte catre superiorul direct ori de cate ori i se cere.

Candidatul Ideal:

Studii superioare
Experienta pe o pozitie similara – min. 3 ani ;
Cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlook.
Permis de conducere: DA;
Fara cazier;
Excelente abilitati de comunicare si negociere: voce placuta, discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa, prezenta agreabila, capacitatea de a comunica corect in scris;
Ambitie, dorinta de autodepasire;
Atitudine pozitiva si orientare catre rezultate;
Dinamism, creativitate si initiativa;
Gandire logica si precisa, flexibilitate;
Disponibilitate de a calatori.
Reprezinta un avantaj experienta in distributia si vanzarea de produse alimentare,plafar,farmaceutice.

Beneficii:

Pachet salarial motivant, compus din salariu fix si comisioane in functie de performantele individuale;
Vei beneficia de stabilitatea si know-how-ul unei companii in expansiune;
Vei lucra intr-un mediu tanar, alaturi de o echipa de profesionisti;
Vei avea posibilitatea sa-ti folosesti nu doar experienta ci mai ales sa pui in practica noile tale idei.

Trimite CV-ul pe WhatsApp, la numarul de telefon 0738777771 sau pe email, la adresa alin.cosescu@onitrade.ro