Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Referent Marketing

Salariu confidenţial
ID 842419
acum 4 săptămâni
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Imobiliare

Tip job

Part time,    Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Junior/Entry Level

Limbi străine
Engleză

Principalele responsabilități:

Creează și implementează strategia de marketing și branding a companiei FideliaCasa;

Întreține pagina de Facebook FideliaCasa(creează si întreține conținutul pentru rețelele de socializare, întreține legătura cu clienții în rețelele de socializare : mesaje și review-uri pe paginile de Google, Linkedin si Facebook);

Urmărește actualizarea informațiilor pe pagina web a companiei, rețelele de socializare (Facebook, Instagram, Linkedin ) și alte canale de comunicare(blog);

Creează conținut pentru mesaje/comunicare directă cu clienții;

Întreține, verifică și creează conținut pentru pagina web al companiei;

Organizează campanii de marketing în colaborare cu echipa de management;

Planifică bugetele lunare de publicitate și raporturile de performanță;

Identifică cele mai avantajoase forme de promovare.

Cerințele postului:

Capacitatea de a gândi strategii de marketing creative;

Stăpânirea perfectă a gramaticii limbii române;

Limba engleză la nivel avansat;

Fire optimistă, spirit de echipă, persoană sociabilă;

Experiență în utilizarea Facebook Pixel și Facebook page management;

Imagine de ansamblu dar și capacitate de concentrare pe detalii, atunci când e cazul;

Competențe de a interpreta și analiza rezultatele campaniilor de marketing și publicitate;

Experiența în marketing offline & online reprezintă un avantaj;

Google Ads certification, Facebook Blueprint certification, Google Analytics certification reprezintă un avantaj;

Experiență în lansarea de campanii de publicitate digitale (Facebook, Instagram și altele) reprezintă un avantaj;

Experiența în utilizarea Google Ads, Google Analytics reprezintă un avantaj.