Piker pentru comisionarea fructelor ,legumelor si produse congelate

15 EUR
ID 880591
acum o lună
Timisoara, Timis
Domeniu de activitate

Alimentație / Comerț

Ţară

Germania

Piker pentru comisionarea fructelor și legumelor si produse congelate

Picker pentru depozit fructe si legume -Essen (CAP: 45127)
Plata -14,15 brut/ora
Limita orelor suplimentare: 30 de ore.
Cazare si transport de acasa la serviciu -350 euro/luna

Picker pentru depozitarea alimentelor congelate - Köln (cod poștal: 50667)
Plata: 15,50 EUR pe ora
Program de lucru: minim 143 de ore pe lună
Limita orelor suplimentare: 20 de ore

Sarcini si responsabilitati:
● Preluarea și ambalarea mărfurilor pentru expediere.
● Depozitarea și controlul mărfurilor primite
● Garanția ordinii și curățeniei depozitului
● Utilizarea scanerelor portabile și a sistemelor de management al depozitelor
● Lucrați în diferite zone de temperatură (produse uscate, fructe și legume, congelate)
● Utilizarea lizei electrice

Cerințe:
● Forma fizica buna si rezistenta de baza
● Lucru precis și precis
● Cunoașterea limbii germane nu este necesară

Ce face un picker şi care sunt abilităţile necesare
Un picker selectează marfa de pe rafturi și pregătește articolele pentru expediere. Pickerii se găsesc în depozite, centre de distribuție și unități de producție.

Operațiile pe care le face un picker se cheamă picking, adică culegere în română. Operațiunea constă în preluarea unei liste de comenzi. Lista de comenzi conține produsele comandate de către un client și se duce în depozit să culeagă (să facă picking) acele produse. El trebuie să se ducă la fiecare locație unde se află produsul de pe listă și să ia cantitatea de pe lista de picking.

Pentru a aplica completati urmatorul formular https://stepatwork.com/aplicare/ro/