Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Otopeni - Angajam Coordonator Transport

Salariu confidenţial
ID 869593
acum o săptămână
Otopeni, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Transport,    Administrativ / Logistică

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Quadra Casa SRL

Echipa noastra se mareste pentru locatia din Otopeni. Activam in domeniul ceramica si sanitare, cautam persoana potrivita pentru rolul de Coordonator Transport.

Responsabilitati:

- Lansarea comenzilor de transport marfa catre colaboratorii externi pentru transport intern si international atunci cand este cazul;
- Monitorizarea transporturilor de la incarcare pana la momentul livrarii;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Gasirea de noi transportatori si negocierea contractelor si a actelor aditionale;
- Managementul curselor de livrare marfa catre clientii companiei cu flota proprie (3.5 T) prin organizarea curselor, verificarea respectarii conditiilor de livrare, verificarea respectarii procedurilor interne privind livrarea, etc;
- Mentinerea relatiei cu furnizorii;
- Asigurarea legaturii intre departamentele companiei si clientii sau furnizorii sai;
- Intocmirea de situatii centralizate referitoare la activitatea de transport a companiei, analiza si propunerea unor solutii de optimizare a acestora;

Calificari:

- Experienta minim 1 an pe o pozitie asemanatoare;
- Atenție la detalii;
- Energie, entuziasm și motivație;
- Limba engleza – nivel avansat;
- Excelente abilități de comunicare și interrelaționare;
- Capacitate de a prioritiza și a gestiona eficient sarcinile primite;
- Proactivitate și implicare în rezolvarea de probleme;

Lucian B
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 869593