Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Operator CNC prelucrare-lemn

Salariu confidenţial
ID 836338
acum 2 săptămâni
Pascani, Iasi
Domeniu de activitate

Producție,    Lemn / PVC

INTER-WOOD DESIGN S.R.L., cu sediul în Municipiul Pașcani, Str. Aurora, Nr. 10, Bloc parcela 10, Județ Iași, angajează pentru punctul de lucru din Municipiul Pașcani, Str. Aurora 1, nr. 8, Județ Iași: operator CNC prelucrare-lemn (1 post)

Așteptăm CV-urile voastre la adresa de email interwooddesign@gmail.com. Persoanele interesate pot solicita fișele de post/job description-urile la aceeași adresă de email.

Pentru detalii vă rugam sunati la nr. 0740.025.676.

INTER-WOOD DESIGN S.R.L. implementează proiectul „Creșterea capacității de producție în cadrul INTER-WOOD DESIGN S.R.L. prin achiziția de utilaje și echipamente”, cod SMIS 132419, finanțat din POR 2014-2020, Axa Prioritară 2, Prioritatea de investiții 2.1.A.

Cerințe minime ale postului:
-calificare dovedită cu certificat de calificare;
- cunoștințe solide în citirea desenelor de prelucrare;
-experiență minimi 2-3 ani în producție;
-cunoașterea sistemului de operare a echipamentului.

Responsabilități:
- pregăteşte semifabricatul pentru operaţia de prelucrare prin aşchiere;
- rulează programul CNC pe mașina cu comandă numerica conform instrucțiunilor de operare și cu specificaţiile tehnice;
- măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de măsură, conform cerințelor și specificaţiilor tehnice;
- anunţă imediat șeful de echipă sau coordonatorul de producție când identifică probleme tehnice referitoare la funcţionarea/ operarea maşinii CNC;
- se asigură că toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificațiile tehnice;
- verifică periodic starea sculelor, dispozitivelor și verificatoarelor folosite, le pregătește pentru prelucrarea următorului reper și efectuează curățirea acestora înainte de a le depozita în spațiul special amenajat;
- asigură schimbarea sculelor și insertiilor;
- păstrează în bune condiții de funcționare atât mașina CNC pe care o operează, cât și sculele, dispozitivele și echipamentele pe care le utilizează;

Competențe personale:
-creativ și rezistent la stres;
-bune abilități de comunicare.

Inter-Wood Design SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 836338