Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Inginer tehnic constrcutii civile

Salariu confidenţial
ID 851902
acum o săptămână
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Construcţii / Amenajări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

AVINCI, societate de construcții civile și industriale, cu sediu social în Iași, Sat Brătuleni, Parcul Industrial Miroslava, este în căutarea de colegi în departamentul tehnic.

Ai studii superioare în domeniul construcțiilor, ești o persoană ambițioasă, inovativă și dovedești eficiență, atunci ești candidatul ideal pentru compania noastră.

Responsabilitățile jobului:

-Respectă legislaţia şi reglementările tehnice în vigoare;
-Implementează şi menţine Sistemul de Asigurare a Calităţii;
-Asigură derularea, în condiții bune, a fazelor determinante și a controalelor organizate de Inspectoratul de Stat în Construcții (ISC);
-Intocmește Planului Calității pentru șantierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate;
- Face verificări și încercări (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrări și se asigură de transmiterea lor catre ISC și Beneficiar;
-Intocmește Procedurile Tehnice de Execuție/Instrucțiunile de Lucru și răspunde de implementarea lor pe șantier aferent fiecarei categorii de lucrări, în colaborare cu inginerii numiți pe fiecare proiect;
-Participă la recepția și la terminarea lucrărilor finale alături de Beneficiar;
-Răspunde de măsurile propuse pentru înlăturarea neconformităţilor;
-Verifică calitatea remedierilor executate;
-Răspunde de conformitatea cărtilor tehnice de construcție întocmite pe fiecare proiect (verificarea documentelor de calitate prezentate de furnizori și subantreprenori, întocmirea modelelor de procese verbale necesare în desfășurarea execuției pe șantiere, ordonarea documentelor în cartea tehnică a construcției și predarea către beneficiar),

Cerinte:

-studii superioare profil tehnic( de preferat construcții civile)
-experiență minim 2-3 ani într-o poziție similară,
-cunoștinte MS Office, AutoCAD
-cunostințe solide privind Legea Calității în Construcții și Normative în Construcții;
-capacitatea de a lucra în echipă și de a respecta termenele de finalizare a proiectelor alocate
-abilitați de comunicare, persoană extrem de organizată și meticuloasă, dedicată muncii
-Cunoștințe de limba engleză
-permis de conducere categoria B.

Mihaela
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 851902