Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Inginer Protectia Muncii - Responsabil SSM si PSI

Salariu confidenţial
ID 816018
acum 2 zile
Prejmer, Brasov
Domeniu de activitate

Protecţia muncii

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Cerințe:

Experienta de cel putin 2 ani in domeniu.
Cunostinte operare - MS office nivel avansat
Limba engleza - nivel mediu conversational;
Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca - 120 de ore (obligatoriu)
Curs cadru tehnic cu atributii in domeniul protectiei si stingerii incendiilor
Capacitate de adaptare la situatii noi
Abilitati de comunicare - flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.

Responsabilități:

Elaboreaza evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala si planul de prevenire si protectie;
Intocmeste documentatia de SSM si SU (tematicile, instructiunile, baza decizionala, etc pentru SSM si SU).
Intocmeste planul de evacuare.
Tine evidenta meseriilor si a profesiilor prevazute de legislatia specifica pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor;
Urmareste respectarea termenelor de verificare a echipamentelor de munca;
Intocmeste documentele necesare intrunirilor CSSM si le depune catre ITM;
Intocmeste procese verbale privind deficientele constatate in urma controalelor la punctele de lucru;
Efectueaza instruirea lucratorilor in domeniul SSM si SU;
Reprezinta compania in relatia cu organele de control ITM si SU;
Comunica si cerceteaza evenimentele (accidente de munca).

Daca acest post este in conformitate cu experienta si cunostintele tale, trimite-ne CV-ul tau in limba Engleza ca raspuns la acest anunt.

Alexandra
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 816018