Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Infirmiera pentru spital

Salariu confidenţial
ID 861235
acum 5 zile
Timisoara, Timis
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Angajam Infirmiera: program de lucru in 3 schimburi, disponibilitate pentru efectuare garzi, contract de munca pe perioada nedeterminata.

Cerinte: curs de Infirmiera

Responsabilitati:

- pregateste patul si schimba lenjeria bolnavului;
- efectueaza sau ajuta la efectuarea toaletei zilnice a bolnavului imobilizat, cu respectarea demnitatii umane; asigura toaleta bolnavului imobilizat ori de cate ori este nevoie;
- ajuta bolnavii imobilizati la efectuarea nevoilor fiziologice (plosca, urinar si tavite renale etc.);
- asigura curatenia si dezinfectia conform graficului si ori de cate ori este nevoie;
- ajuta la efectuarea alimentatiei pasive la pacientii imobilizati;
- transporta pacientii nedeplasabili cu caruciorul/targa la investigatii si inapoi;
pe sectie, selecteaza lenjeria murdara de cea infectioasa, o depoziteaza in saci de culori dedicate;
- efectueaza curatenia si dezinfectia carucioarelor pentru bolnavi, a targilor si a celorlalte obiecte care ajuta bolnavul la deplasare;
- respecta circuitele functionale existente la nivelul spitalului;
- cunoaste solutiile dezinfectante si modul lor de folosire.