JobZZ.ro

Grafician / video editor. Job part time. Ps, ai, ae.

2.500 LEI
ID 853273
acum 5 luni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Grafică / Webdesign / DTP,    IT

Tip job

Full time,    Part time,    Proiect

Nivel carieră

Junior/Entry Level,    Fără studii superioare

Candidatul ideal
Cerinţe
Trebuie să fii interesat de artă și design, să folosiți suita Adobe cu originalitate, să creați machete memorabile, să aveți abilitatea de a lucra cu același entuziasm pentru proiectele mari de identitate a mărcii, precum și proiecte recurente cum ar fi buletine de știri, bannere, infographics, …Si deasemenea:
Experienta anterioara nu este necesara.
Trebuie sa ai dorinta de a invata proiectare grafica dovedita / in dezvoltarea de comunicatii vizuale si campanii de identitate vizuala
Abilități tehnice / Calificări (suntem obligati sa scriem aceste conditii dar totul se poate invata cu noi de la zero)
Experiență în software și tehnologii de proiectare (cum ar fi InDesign, Illustrator, Photoshop). Nice-to-have: Familiaritate cu After Effects / Premiere.
Abilități Soft: să aibă o mare cantitate de idei creative, dorință de reinventare permanentă, capacitatea de a crea proiecte competitive, pasiunea de a crea și de a avea gândire orientată spre marketing;
Educație: studii de design grafic (frumos să aibă).

Descrierea jobului
Credeți că cuvinte fără imagini sunt ca o blocare fără cheie? Căutați mereu modalități de îmbunătățire a creativității? Înțelegeți provocările din lumea grafică și comunicarea cu clienții? Încercați în permanență să rămâneți în fața tendințelor de design?
Aevoie de expertiza ta.
În calitate de designer grafic, veți juca un rol esențial în echipa de comunicare creatoare.
Vă asigurăm că creativitatea dvs. va fi provocată în proiecte atât de ambițioase ca și dumneavoastră.

Care vor fi sarcinile dvs. principale?
Munca ta va servi un singur scop fundamental: de a conduce excelența creativă!
- Întregul proces de definire a cerințelor, vizualizarea și crearea graficelor, inclusiv ilustrații, logo-uri, machete și editare de fotografii care comunică mesajul potrivit cu scopul de a inspira și atrage publicul țintă;
- Determinați culorile, imaginile, stilul textului și formele pentru a crea aspectul;
- Lucrați pe o varietate de activități, cum ar fi broșuri, pliante, afișe, vizualizări social media, materiale de pe site, imagini publicitare și toate vizuale pentru comunicarea corporativă și identitatea corporativă.
- Efectuați cercetări pentru noi produse software sau instrumente de proiectare.

Lasati un CV.