Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Farmacist Iași - farmacie independentă

Salariu confidenţial
ID 880326
acum 3 zile
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Farmacie independentă Iași - căutam coleg/colegă pentru funcția de farmacist(cu sau fără experiență):

- Absolvent(ă) al(a) Facultatii de Farmacie;
- Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor din România(avizat pe anul 2024);
- Cunoștințe de operare PC;
- Persoană cu dorința de învățare și care relaționează bine în echipă;
- Persoană responsabilă și implicată.

Responsabilități:

- Respectă formele legale de eliberare a medicamentelor.
- Informează pacienții asupra modului de administrare a medicamentelor, precum și asupra potențialelor riscuri și efecte adverse.
- Răspunde de organizarea și efectuarea corectă și la timp a tuturor lucrărilor de gestiune.
- Supraveghează și coordonează activitatea de eliberare a produselor farmaceutice de către asistentul de farmacie.
- Administrează stocurile și urmărește termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice.

Beneficii:
- pachet salarial corelat cu experiența și nivelul de cunoștințe. Bonuri de masă în valoare de 40 lei/zi.