Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Economist senior-level

Salariu confidenţial
ID 834542
acum o săptămână
Constanta, Constanta
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Descriere : S.C. cu sediul in Constanta angajeaza economist , senior-level , 8/8

Cerințe:
Studii superioare cu specializare in domeniul financiar-contabil;
Capacitate bună de comunicare;
Persoană motivată si organizată;
Bune abilitati de comunicare, organizare si planificare;
Experienta de minim 5 ani in domeniul financiar-contabil;
Experiență de a lucra în programe contabile;
Aptitudini analitice si atentie la detalii.
Responsabilitati:
Inregistreaza zilnic toate documentele financiar-contabile si le arhiveaza in bune conditii;
Verificare documente contabile primare, verificare jurnale tva, registru casa, banca,deconturi de cheltuieli;
Realizeaza rapoarte de management si situatii diverse, luand in calcul documentele contabile justificative;
Inregistrare revisal angajari, incetari, modificari, suspendari; realizare state de plata lunare si depunerea declaratii 112;
Incadreaza corect documentele contabile pe venituri si cheltuieli;
Pregatirea si intocmirea declaratiei Intrastat si a declaratiilor fiscale;
Inchiderile de luna, asigurandu-se ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp;
Coordonarea activitatii de inventariere asupra bunurilor materiale ale companiei, evaluarea si materializarea rezultatelor inventarelor;
Reprezentarea companiei in relatiile cu autoritatile statului, cu auditorii financiari externi;
Asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari.
Telefon : 0721.216727