JobZZ.ro

Director Financiar

7.000 LEI
ID 879910
acum o lună
Buzau, Buzau
Domeniu de activitate

Management,    Contabilitate / Traduceri

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv

Angajam DIRECTOR FINANCIAR  pentru companie ce activeaza in domeniul comertului cu bauturi alcoolice si nealcoolice.

Directorul financiar este responsabil pentru gestionarea eficientă a resurselor financiare ale companiei, asigurând conformitatea cu legislația fiscală și contribuind la strategia de dezvoltare a afacerii.

Responsabilități Principale:

 - Elaborarea și implementarea politicilor și strategiilor financiar-contabile

- Supravegherea și coordonarea activităților departamentului financiar

- Realizarea rapoartelor financiare periodice

- Analiza performanței financiare și identificarea oportunităților de îmbunătățire

- Gestionarea bugetelor și fluxurilor de numerar

- Asigurarea conformității fiscale și reglementărilor financiare

- Evaluarea și gestionarea riscurilor financiare

- Colaborarea cu auditorii externi și consultanții financiari .

Calificări și Competențe:

 - Diplomă de studii superioare în Finanțe, Contabilitate sau Administrarea Afacerilor

- Experiență relevantă într-un rol de conducere financiară

- Cunoștințe solide de legislație fiscală și standarde contabile

- Abilități analitice și de planificare strategică

- Competențe de leadership și managementul echipei

- Excelente abilități de comunicare și negociere

- Abilități de organizare și atenție la detalii.

Program de lucru : 8h/zi.