Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Customer service limba franceza

3.500 LEI
ID 835347
acum 3 săptămâni
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Serviciu Clienți / Call center

Impreuna cu clientul nostru Amazon, lider mondial in e-Commerce, deschidem noi oportunitati: Customer Service Associate (CSA), pentru vorbitorii de limba franceza din intreaga tara in cadrul celei mai mari retele de suport pentru clienti - Customer Service Virtual (VCS). Comunitatea virtuala Amazon numara sute de Customer Service Associate din peste 150 de orase din Europa, toti lucrand ca o echipa!

Daca:
- Doresti un job care iti ofera posibilitatea sa lucrezi de acasa si sa interactionezi cu clientii;
- Cunosti limba franceza - nivel avansat;
- Comunici eficient si esti orientat/a spre solutionarea cererilor clientilor;
- Iti place sa navighezi pe Internet si esti familiarizat cu comertul on-line;
Atunci, avem job-ul ideal pentru tine!

Candidatul ideal:
- Bune cunostinte de limba franceza (scris, citit si vorbit);
- Orientare spre client si spre rezolvarea solicitarilor acestuia in cel mai scurt timp;
- Dorinta de a invata continuu utilizand platforme online;
- Capacitate foarte buna de organizare si de a lucra in mod autonom/independent;
- Bune abilitati de comunicare in mediul virtual, utilizand platforme social media;
- Experienta anterioara in relatii cu clientii (reprezinta un avantaj);
- Experienta in utilizarea calculatorului si Internetului.

Pentru a putea sa iti desfasori activitatea este necesar:
- sa ai o conexiune buna la Internet prin cablu;
- sa ai acces la o camera linistita in care sa iti desfasori activitatea;
- sa fii disponibil/a sa lucrezi prin rotatie de luni pana duminica, in intervalul orar 09:00 - 21:00 franceza.

Descrierea jobului
Responsabilitati:
- Solutionarea cererilor clientilor in limba franceza prin telefon, e-mail si chat conform politicilor si practicilor Amazon;
- Inregistrarea activitatilor realizate conform instructiunilor de lucru.

Beneficii:
- Oportunitatea de a te dezvolta in cadrul Amazon – compania numarul 1 din lume in Customer Services;
- Oportunitatea de a urma un training dedicat de Customer Support, personalizat nevoilor tale de dezvoltare;
- Asigurarea resurselor necesare pentru a invata si a te dezvolta de-a lungul intregii colaborari;
- Prezenta intr-un mediu dinamic, distractiv, provocator si creativ;
- Posibilitatea de a-ti organiza activitatile personale functie de nevoie datorita programului de lucru rotational stabilit pentru cel putin 1 luna inainte.