Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Controlor Calitate

1.000 EUR
ID 815182
acum o săptămână
Oradea, Bihor
Domeniu de activitate

Producție

Full time

Descrierea jobului :

Efectueaza controalele vizuale si dimensionale pe produs in faza de pre-serie si serie conform instructiunilor de lucru.
Realizeaza audituri de produs in atelier urmarind frecventa stabilita.
Participa in mod direct la procesul de ameliorare continua prin intocmirea si urmarirea rapoartelor de neconformitate interna.
Gestioneaza produsul neconform prin activitati de triere / rework.
Efectueaza instruiri de calitate referitoare la tipurile de defecte pentru operatorii producţie.

Candidatul ideal :

Cunoasterea defectelor pe piesele plastic.
Cunoasterea modului de efectuarea a controalelor dimensionale , utilizand mijloacele de control puse la dispozitie : subler , micrometru , ceas comparator , calibre , dispozitive de control , etc .
Autonomie decizionala.
Organizat si riguros.
Atentie la detalii dar si privire de ansamblu.
Se ofera :

Salariu motivant
Tichete de masa
Bonus de prezenta / prime
Transport asigurat/decontat
Calificare la locul de munca prin tranning-uri interne / externe
Conditii de lucru :

3 schimburi (8 ore) de Luni pana Vineri.
Punct de lucru: Localitatea Bors, Judetul Bihor.

Florin
ID 815182