Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Contabil/economist

Salariu confidenţial
ID 818530
acum 4 săptămâni
Timisoara, Timis
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Societate de expertiza contabila angajeaza contabil/economist.
Descrierea jobului:
CONTABILITATE
 Inregistrarea in programul de contabilitate a documentelor primare: facturi, chitante, bonuri fiscale, deconturi, extrase de banca lei/valuta, ordine de plata;
 Intocmirea evidentei contabile pe baza documentelor primare in ordine cronologica si sistematica;
 Urmarirea inregistrarilor in sistemul informatic si verificarea reflectarii corecte in contabilitate si la timp a operatiunilor derulate;
 Verificarea corectitudinii documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate intocmite de client conform legislatiei in vigoare;
 Documentarea permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si fiscal;
 Participarea la inchiderea de luna, intocmirea de rapoarte;
 Asigură relația directă cu clienții societatii în vederea colectării documentelor primare
 Alte sarcini conexe domeniului de activitate.

RESURSE UMANE
 Intocmeste toate actele necesare angajarii unei persoane (contract de munca, fisa de post, etc);
 Intocmeste modificarile care intervin la contractele de munca (acte aditionale, decizii, etc.);
 Elibereaza adeverinte la solicitarea salariatilor
 Relatia cu ITM-ul
Candidatul ideal
 Studii superioare/ specializare de preferinta in domeniul financiar- contabil;
 Experienta in domeniul financiar –contabil reprezinta un avantaj
 Cunoasterea legislatiei si a regulamentelor relevante la nivel national si a legislatiei europene in domeniu;
 Simtul raspunderii, seriozitate, maturitate, integritate;
 Abilitatea de a lucra cu termene limita
 Stil de lucru organizat, eficient, orientarea spre performanta;

Reprezinta avantaj cunoasterea programului SAGA.

CV-urile vor fi trimise la adresa: contexpert.contabilitate@gmail.com