Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Contabil / Accountant cu limba Germana

Salariu confidenţial
ID 860497
acum 3 săptămâni
Prejmer, Brasov

Administrativ / Logistică,    Bancar,    Contabilitate / Traduceri,    Prestări servicii,    Secretariat / Office / Back Office

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Limbi străine
Engleză,    Germană

In 2021 am inceput sa construim Centrul Financiar al grupului nVent la Brasov si, prin urmare, oferim multiple oportunitati in cadrul echipei noastre de Contabilitate.

Post: Accounts Payable cu limba Germana.

Cerințe:

absolvent studii medii / superioare profil economic, contabilitate;
experienta profesionala minim 1 an;
cunostinte de contabilitate primara;
limba Engleza nivel mediu (scris si vorbit);
limba Germana nivel mediu;
cunostinte de operare PC (Excel, Word, programe contabilitate)
acuratete in lucrul cu documentele si prelucrarea datelor;
spirit analitic, atentie distributiva;
flexibilitate, atentie la detalii;
capacitate de organizare.

Responsabilități:

inregistrarea zilnica a facturilor contabile in soft-ul de contabilitate;
verificarea corectitudinii facturilor.

Ce iti oferim:

mediu de lucru placut, profesionist si motivant favorabil dezvoltarii profesionale;
lucru intr-o echipa tanara si entuziasta, unde te vei integra usor si te vei simti bine;
un job pe termen lung si seriozitate din partea angajatorului.

Daca acest post este in conformitate cu experienta si cunostintele tale, trimite-ne CV-ul tau in limba Engleza ca raspuns la acest anunt.