Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consultant vanzari piese auto

Salariu confidenţial
ID 819126
acum 4 săptămâni
Focsani, Vrancea
Domeniu de activitate

Vânzări

AutoMond isi mareste echipa!

Cautam consultant vanzari piese auto!

Postul este disponibil in Focsani.

Cerinte:

• Experienta in vanzari minum 1 an

• Orientare spre client – oferirea de consultanță și asistenţă clienților în alegerea pieselor

• Orientare spre munca în echipă – capacitatea de a coopera și a lucra eficient cu ceilalți, de a fi parte a unei echipe

• Orientarea către rezultate - dedicat în atingerea rezultatelor stabilite, proactiv, implicat

• Adaptabilitate, flexibilitate, dornic sa învețe lucruri noi

• Experiență în și gestiunea încasărilor.

• Cunoasterea programului Tec Doc

• Pemis conducere categoria B

• Cunoştinţe de operare PC, Pachetul Office.

• Cunostinte generale in domeniul auto

Responsabilitati:

• Vanzare piese auto

• Preluarea comenzilor

• Prezinta,promoveaza si vinde gama de piese de schimb si accesorii

• Identifica nevoile/dorinte clientului

• Acorda consiliere in alegerea pieselor si accesoriilor auto

• Propune oferte de piese si accesorii

• Verifica disponibilitatea pieselor si accesoriilor solicitate de client

• Incheie contracte de comercializare a pieselor si accesoriilor

• Elaboreaza si transmite oferta catre client in cel mai scurt timp

• Identifica piesele si accesoriile pe baza cataloagelor auto puse la dispozitie si in programele de cautare speciale

• Parcurgerea procesului de vanzare pana la finalizare

• Mentinerea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzactiei

Oferim:

- Mediu de lucru stabil, contract perioada nedeterminata

- Standard de lucru modern

- Venituri financiare motivante plus bonus din vanzari.

AUTOMOND
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 819126