Anunțul a fost dezactivat!

Anunțuri similare

Număr de telefon verificat
Restaurant angajează personal servire si spălător vase
Full time  |  Junior/Entry Level / Fără studii superioare / Necalificat / Mid-Level / Student  |  Alimentație / Comerț / Turism / Restaurante / Hoteluri
Salariu: confidenţial
Acum o zi Iasi, Iasi
Distribuie anunțul Salvează anunțul
ANGAJEZ INGINER CONSTRUCTII CIVILE
Full time  |  Mid-Level  |  Construcţii / Amenajări / Inginerie / Tehnologie / Producție /
Salariu: 8.000 LEI
Acum 3 zile Iasi, Iasi
Support Desk Associate
Part time  |  Junior/Entry Level  |  Serviciu Clienți / Call center
Acum 5 zile Iasi, Iasi
Consilier Vanzari & Asistent Manager
Full time  |  Junior/Entry Level  |  Vânzări
Salariu: 3.500 LEI
Acum o săptămână Iasi, Iasi
Persoana ptr. Îngrijire doamnă în vârstă
Asistență socială
Salariu: 200 LEI
JobZZ.ro

Consultant Vanzari

Salariu confidenţial
ID 880930
acum o lună
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

duplicate

1

Recrutăm pentru clientul nostru, companie specializată în comercializarea produselor premium și a cadourilor, cu o selecție variată de băuturi de colecție, specialități de ciocolată și produse artizanale, rolul de

Consultant vânzări

Locație: Iași
Nr. poziții vacante: 1
Nivel experiență: Începător / Mediu
Mod de lucru: la sediul companiei, lucru în 2 ture

Pregătirea necesară postului:

- studii medii sau superioare finalizate;
- experiență în domeniul vânzărilor / relații cu clienți de minim un an;
- capacitatea de a comunica clar și eficient cu clienții, atât telefonic, cât și în interacțiunile directe;
- abilități de ascultare activă și empatie în relația cu clienții;
- atitudine optimistă, entuziastă în dialogul cu clienții;
- abilităţi de planificare și organizare a activităţilor desfăşurate;
- flexibilitate și capacitate de adaptare la diverse situații și cerințe;
- bune cunoștinte de operare a pachetului Microsoft Office;

Constituie un avantaj:

- cunoștinte de operare cu softul MiniCRM.

Responsabilități:

- întâmpină clienții cu profesionalism și politețe;
- asigură crearea unei experiențe pozitive pentru clienți prin identificarea nevoilor acestora;
- prezintă produsele și serviciile într-un mod captivant și informativ;
- oferă consultanță adecvată pentru a satisface cerințele și preferințele clienților pentru a putea alege produsul / cadoul potrivit;
- reаlizează аctivitаtеa dе vânzаre (încasеаză contravаloаrea bunurilor achiziționate și emitе rеgistru dе casă, fаctură, bonul fiscal etc);
- inițiază și gestionează comunicarea cu clienții pentru a-i informa despre campaniile de promovare a produselor și cadourilor, atât în sectorul B2C, cât și în cel B2B;
- contactează clientii pentru a cere feedback in privinta colaborarii;
- înregistreză și gestionează datele clienților în sistemul MiniCRM;
- creează și gestionează cardurile de loialitate, cu scopul de a consolida relațiile durabile cu clienții și de a încuraja repetarea achizițiilor;
- monitorizează și administrează stocurile de produse, asigurându-se că acestea sunt actualizate și reîmprospătate în mod regulat;

Beneficii:

- pachet salarial constituit din venit fix si bonusuri de performanță;
- contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;
- tichete de masă;
- training-uri specifice activității;

Dacă dorești să activezi în cadrul unei companii care se concentrează pe calitate și bun gust, te invitam să ne trimiti CV-ul actualizat la adresa de e-mail: [email protected]

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.