Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consultant Marketing

ID 842629
acum 4 săptămâni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Marketing / Cercetare de piață

Full time

Nivel carieră

Necalificat,    Junior/Entry Level

Candidatul ideal:

Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare
Cunoștințe de business: piața, competiție, tendinte, produse;
Cunoștințe avansate de limba engleză (constituie avantaj);
Cunoștințe de operare PC (Excel, Powerpoint, un program de editare grafică);
Cunoștințe Google Analytics, Social Media Marketing, E-mail Marketing, Online Advertising;
Bună capacitate de analiză și spirit critic;
Capacitate de a interpreta rezultatele obținute și de a găsi soluții de îmbunătățire;
Abilități de comunicare și negociere;
Persoană activă, dinamică, orientată către rezultat.

Descrierea jobului:

Analizează în mod constant poziția pe piața produselor din portofoliul firmei și tendințele pieței;
Oferă suport în crearea strategiei de marketing, în realizarea obiectivelor și în dezvoltarea de noi produse;
Efectuează analize/feedback-uri pentru ofertele transmise;
Efectuează analize asupra concurenței;
Asigură suport de marketing în scopul atingerii obiectivelor de vânzări;
Propune proiecte de marketing, implementează planul de activități de marketing;
Prospecteaza piața, contactează potentiali clienti;
Întocmește prezentări, rapoarte, analize.

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra într-o companie de prestigiu, într-un colectiv tânăr şi ambiţios;
Mediu de lucru profesionist;
Condiţii optime pentru desfăşurarea activităţii;
Pachet salarial motivant.

Starjobs
ID 842629