Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consultant în vânzări B2B

Salariu confidenţial
ID 869459
acum 2 săptămâni
Targoviste, Dambovita
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

RMG SECURITY, angajeaza!

Căutăm un Sales Specialist pasionat de domeniul SISTEMELOR DE SECURITATE, cu experiență în domeniul B2B care să ne completeze departamentul de vânzări.

Locatie : Targoviste
Aptitudinile tale :
Ne dorim să ai minimum 2 ani de experiență în vânzare, în mod special în vânzarea echipamentelor și soluțiilor DE SECURITATE. Ne dorim să faci vânzare fără să ne dăm seama de acest lucru. Vrem să ai un discurs natural, dar bine organizat. Să fii independent și responsabil. Studiile superioare sunt apreciate; ne interesează practica, ceea ce știi să faci.

Descrierea jobului :
- Dezvolta si administreaza portofoliului de clienti persoane juridice al companiei prin prospectarea continua a pietei;
- Prezinta produsele catre parteneri B2B prin realizarea de oferte pentru clientii existenti si cei potentiali;
- Aplica strategii de vanzare pentru identificarea si abordarea noilor clienti;
- Monitorizarea activitatii competitorilor;
- Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
- Negociaza si incheie contractele cu clientii;
- Mentine o buna relatie cu toti clientii companiei si raspunde de rezolvarea nevoilor acestora;
- Prospecteaza in permanenta piata prin mijloace specifice;
- Participa la evenimentele organizate de catre companie;
- Realizeaza rapoarte saptamanale si lunare privind activitatea de vanzari;
- Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
- Urmareste atingerea obiectivelor trasate si raspunde de indeplinirea target-ului.

Noi îți oferim:
- O echipă primitoare și dinamică;
- Posibilități de dezvoltare profesională;
- Pachetul salarial fix și bonus corelat cu performanța.
- Tichete cadou de sarbatori
- Telefon si laptop de serviciu

Asteptam CV-ul tău la adresa: [email protected]

Enache Marian
ID 869459