Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consilier vanzari

Salariu confidenţial
ID 815521
acum o săptămână
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Fără studii superioare,    Junior/Entry Level

SC ART JUNKIE SRL angajeaza Consilier Vanzari cu urmatoarele abilitati:

Cu grad ridicat de cunostinte tehnice sau cu abilitati foarte bune de invatare si perfectionare in acest domeniu;

Care sa posede abilitati foarte bune de comunicare si prezentare, experienta in vanzari;

Care identifica si intelege nevoile si dorintele clientilor;

Descrierea jobului

• Promovarea si vanzarea produselor firmei;

• Consilierea clienţilor privind furnizarea informaţiilor complete asupra produselor ( portofoliu curent si marirea acestuia)

• Oferirea celor mai bune soluţii tehnice;

• Participare activă pentru identificarea percepţiilor şi aşteptărilor clienţilor, precum şi găsirea soluţiilor de ridicare a nivelului de satisfacţie a acestora;

• Realizarea unei situaţii clare şi corecte a situaţiei clienţilor consiliaţi;

• Întocmirea documentelor necesare finalizării vânzării şi livrării produselor;

• Cunoaşterea perfectă a produselor comercializate, a condiţiilor de acceptare şi lansare a comenzilor, a condiţiilor de plată şi livrare;

• Respectarea procedurilor, normelor şi reglementărilor interne.

Cerinţe:

• Atitudine pozitivă, entuziasm, orientare spre rezultat;

• Iniţiativă, perseverenţă, simţul detaliului;

• Cunoştinţe utilizare PC nivel mediu;

• Abilităţi de comunicare şi putere de convingere;

• Flexibilitate şi deschidere la sugestii;

• Interes pentru maxima satisfacţie a clienţilor ;

• Capacitate de a lucra in echipă;

• Cunoaşterea limbii engleze reprezintă un avantaj.

Beneficii:

• Pachet salarial competitiv;

Contract de munca full time

Comision din vanzari

Artis
ID 815521