Anunțul a fost dezactivat!

Anunțuri similare

Vopsitor Industrial/ mecanic utilaj platforme autoridicatoar
Full time  |  Fără studii superioare / Junior/Entry Level  |  Producție / Maşini / Auto
Salariu: confidenţial
Acum o zi Oradea, Bihor
Distribuie anunțul Salvează anunțul
Manipulant Marfa
Full time  |  Junior/Entry Level / Fără studii superioare / Necalificat  |  Producție
Salariu: 2.800 LEI
Număr de telefon verificat
Operator productie
Full time  |  Necalificat  |  Producție
Tehician asigurarea calitatii
Full time  |  Junior/Entry Level / Fără studii superioare / Mid-Level / Student  |  Producție
Tehnician electrician
Full time  |  Student / Mid-Level / Junior/Entry Level  |  Mentenanță / Instalații
JobZZ.ro

Consiler juridic

3.500 LEI
ID 862520
acum o lună
Oradea, Bihor
Domeniu de activitate

Drept

Responsabilități:

Revizuieste si/sau intocmeste contracte comerciale sau alte acte cu caracter juridic si tine evidenta centralizata a acestora;
Gestioneaza activitatea juridica din cadrul companiei, asigurand cu prioritate experiența in analiza și încheierea contractelor;
Participa la negocieri și va recomanda soluțiile juridice necesare;
Asigura soluțiile de gestionare a riscurilor contractuale pentru fiecare proiect;
Redacteaza documentele contractuale pe proiectele în curs și negocierea clauzelor legale contractuale;
Reprezinta interesele și apără drepturile legitime ale firmei în fața autorităților publice, instituțiilor, precum și în fața oricărei persoane juridice sau fizice;
Asigura suportul juridic tuturor departamentelor societatii cu privire la chestiunile legale cu implicatii asupra activitatii lor curente;
Verifica identitatea partilor, consimtamantul si continutul actelor incheiate ce privesc firma;
Participa in cadrul elaborarii documentatiei si îndeplinirii formalitatilor legate de obtinerea avizelor, autorizatiilor si certificatelor necesare activitatii societatii;
Reprezinta interesele companiei in relatiile cu diverse entitati/institutii;
Redacteaza hotarari si acte constitutive si realizeaza formalitatile legale pentru inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comerțului;

Tine evidenta centralizata a tuturor documentelor cu caracter juridic ale societatii si actualizeaza in permanentă statusul acesteia;
Indosariaza, organizeaza si arhiveaza documentele
Cerinte:

Absolvent studii superioare juridice;
Experienta in domeniu de cel putin 1 ani;
Experienta in domeniul dreptului comercial, constituie un avantaj.
Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
Spirit de echipa si atitudine proactiva;
Dorinta de a invata si de a evolua in domeniul juridic;
Persoana dinamica, rezistenta la stres si serioasa;
Capacitate de observatie si analiza comportamentala
Foarte bune abilitati de comunicare verbala si in scris;
Initiativa, orientare catre rezultate;Abilitati de analiza si sinteza;
Cunostinte operare PC (pachetul MS Office)