Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Clinica 360 angajeaza personal receptie medicala

Salariu confidenţial
ID 816241
acum o lună
Constanta, Constanta
Domeniu de activitate

Secretariat / Office / Back Office

Candidatul ideal
- Personalitate dinamica
- Studii medii/superioare
- Cunostinte MS Office;
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare cu pacientul; orientare catre client (experienta in receptie medicala reprezinta un avantaj);
- Persoana calma, toleranta, cu abilitati dе rezolvare a problemelor;
- Persoana activa, comunicativa, amabila si eficienta;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Disponibilitate de a lucra in ture;

Descrierea jobului
- Intаmpina, informeаzа, progrаmеazа si indrumа pаcientii in clinicа;
- Preia apelurile telefonice si furnizeaza informatii persoanelor interesate despe serviciile si procedurile medicale oferite de catre clinica;
- Anunta evеntuаlеlе modificаri de program, consultаtii sau timpul de еliberаre a rezultatelor;
- Inregistreaza informatiile personale ale pacientilor si asista pacientul in rezolvarea oricarei dificultati aparute in completarea si intelegerea formularelor obligatorii care trebuie completate odata cu prezenta in clinica;
- Elibereaza documente medicale pacientilor;
- Efectueaza (re)programarile si confirmarile consultatiilor/investigatiilor clinice;
- Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale efectuate si elibereaza facturi/bonuri fiscale;
- Preia apelurile telefonice transferate catre receptie, furnizeaza informatii telefonic despre serviciile oferite de clinica;
- Raspunde cu promptitudine solicitarilor venite din partea personalului medical sau administrativ.

Consideri ca indeplinesti cerintele mentionate? asteptam CV-ul tau aici sau pe adresa noastra de e-mail: clinica360@gmail.com