Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Asistent medical cabinet medic de familie Aninoasa

Salariu confidenţial
ID 814466
acum 2 săptămâni
Aninoasa, Dambovita
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul ideal
- are experiență într-un cabinet de medicina de familie de cel puțin 1 an (sau pediatrie) și/ sau să deține cunoștințe temeinice de operare PC: SIUI și alte raportări către CAS, Word, Excel, Internet
- are bune abilități de comunicare cu oamenii, bun simț și discreție în legătură cu actul medical
- este o persoană bine organizată, meticuloasă, punctuală
- este dispus la un program de după-amiază 2 zile pe săptămână (marți și joi)
- efectueză vaccinuri la sugari & copii, injecții intramusculare, intradermice (vaccinuri), intravenoase, branule, pansamente
- este dispus la o perioadă de probă plătită de 4 săptămâni
-Autorizatie de libera practica / Certificat de Membru OAMMR (valabil)
Descrierea jobului
Responsabilitățile principale includ:
- Programare telefonică a pacienților, în timpul programului de consultații la cabinet de 6 ore.
- Completare registre specifice (de consultații la cabinet, la domiciliu, de vaccinări, de boli cronice, gravide).
- Emitere bilete de trimitere, utilizarea cititorului de carduri, validare, raportare, tipărire rețete, avize, adeverințe.
- Catagrafie vaccinuri, dări de seama lunare/trimestriale/anuale către DSP, introducere vaccinuri în RENV, cu ajutorul medicului, alcătuire alte rapoarte necesare.
- Validare și raportare servicii zilnice, pregătirea raportării lunare către CASMB împreună cu medicul.
- Organizare fise, măsurare perimetre, talie, greutate, măsurarea tensiunii arteriale.
- Efectuare vaccinuri la sugari începând de la vârsta de 2 luni.
- Colaborare cu medicii și asistentele de la celelalte cabinete, în perioadele de înlocuire pe durata concediilor sau când este necesar.