Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam paralegal

Salariu confidenţial
ID 820149
acum 2 săptămâni
Constanta, Constanta
Domeniu de activitate

Drept

Tip job

Part time,    Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Junior/Entry Level

Cabinet Avocat, angajam paralegal.

Conditii de angajare:
- absolvent al facultatii de drept, prin exceptie student ani terminali 3-4;
- experienta in activitati juridice precum si cunoasterea mai multor limbi straine constituie avantaj;
- baza solida de cunostinte juridice;
- disciplinat, organizat, putere de munca in conditii de stres profesional;
- carnet de conducere;
- abilitati de operare MS Office

Responsabilitati:
- asigurarea suportului administrativ general;
- managementul documentelor, in functie de solicitarea avocatilor (redactare, transcriere, formatare, multiplicare, organizare, expediere);
- pastrarea evidentei dosarelor aflate pe rol si transmiterea de informari periodice catre avocati cu privire la stadiul acestora;
- pregatirea dosarelor pentru instanta;
- receptionarea corespondentei;
administrarea agendei de intalniri interne si externe si organizarea;
- facturarea serviciilor juridice in functie de specificatiile contractuale

Pentru mai multe informatii si pentru transmiterea CV-urilor, va rugam sa ne contactati.

Leonardo
ID 820149