Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul

Angajam Ospatar/Barman/ Ajutor ospatar (hotel Statiunea MAMAIA)

Salariu confidenţial
ID 879961
acum 5 zile
Mamaia, Constanta
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Tip job

Full time,    Part time,    Sezonier,    Temporar

Junior/Entry Level,    Fără studii superioare,    Necalificat,    Mid-Level,    Student

duplicate
1

Hotel Zenith Conference & Spa – Mamaia (Constanța)  angajează: Ospătar / Ajutor Ospatar / Barman

RESPONSABILITĂȚI PENTRU OSPĂTAR:

- Preluarea comenzilor de la clienți și transmiterea acestora către bucătărie sau bar.
- Servirea preparatelor culinare și a băuturilor conform procedurilor interne ale hotelului.
- Consilierea clienților în alegerea meniului și a băuturilor.
- Asigurarea unei experiențe plăcute și de calitate pentru clienți.
- Gestionarea plăților și încasarea notelor de plată.
- Menținerea curățeniei și a ordinii în zona de servire.
- Respectarea autorității și a indicațiilor profesionale și organizatorice ale superiorilor ierarhici.
- Cooperarea cu echipa pentru a asigura buna desfășurare a activităților zilnice.

RESPONSABILITĂȚI PENTRU AJUTOR OSPĂTAR:

- Sprijinirea ospătarilor în preluarea și servirea comenzilor.
- Asigurarea curățeniei și a ordinii în zona de servire.
- Reumplerea stocurilor de tacâmuri, pahare și alte consumabile.
- Pregătirea meselor și aranjarea acestora înainte de sosirea clienților.
- Asistența în pregătirea și organizarea evenimentelor speciale.
- Cooperarea cu echipa pentru a asigura o servire eficientă și de calitate.

RESPONSABILITĂȚI PENTRU BARMAN:

- Pregătirea și servirea băuturilor conform rețetelor și standardelor hotelului.
- Consilierea clienților în alegerea băuturilor.
- Menținerea curățeniei și a ordinii în zona de bar.
- Gestionarea stocurilor de băuturi.
- Cooperarea cu ospătarii și restul echipei pentru a asigura o bună desfășurare a activităților zilnice.

CERINȚE COMUNE:

- Experiență anterioară în domeniul ospitalității reprezintă un avantaj.
- Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții.
- Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu agitat.
- Flexibilitate în programul de lucru, inclusiv disponibilitatea de a lucra în weekenduri și sărbători.
- Atenție la detalii și orientare către satisfacția clienților.

BENEFICII:
- Salariu atractiv, integral consemnat în contractul individual de muncă.
- Program de lucru full-time în ture.
- Masa de prânz asigurată.
- Posibilități de cazare în camere destinate personalului pentru persoanele din afara județului Constanța.
- Transport parțial decontat, suma alocată lunar pe cardul de masă.
- Concedii conforme cu legislația în vigoare.
- Mediu de lucru plăcut, în spații noi și moderne.

 Pentru mai multe detalii, va rugam sa ne contactati la numarul de telefon: 0732.121.615.

Zenith Hotel Mamaia | SC MAMAIA RESORT HOTELS SRL
ID 879961