Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam inspectori si agenti de asigurare

2.500 LEI
ID 814975
acum o săptămână
Focsani, Vrancea
Domeniu de activitate

Asigurări / Consultanță

Cautam inspectori si agenti de asigurare .

Competente:
- Minim diploma de BAC
- Permis conducere - constituie un avantaj.
- Atentie la detalii, analitic, meticulos, spirit dе observatie
- Abilitatea dе a munci in echipa
- Ablilitati dе comunicare eficienta, oral si in scris
- Putere de convingere
- Orientare catre client
- Prioritizarea activitatilor si dе gestionarea eficienta a timpului
- Capacitatea dе a respecta termene limita
- Capacitatea dе a fi proactiv, flexibil, open-minded
Benеficii:
- Pachet de baza plus comisioane din realizari lunare.
- Traininguri de dezvoltare profesionala si personala.
Responsabilitati specifice:
- Pentru clientii noi obtine ofertele cele mai bune astfel incat clientul sa aleaga sa realizeze politele de asigurare prin intermediul companiei noastre;
- Reinnoieste politele de asigurari pentru clienti existenti in portofoliu (ex: rca, casco, parcuri auto >200 de masini; asigurari agricole, utilaje, hale industriale, restaurante, hoteluri, etc.);
- Emite oferte de asigurare;
- Negociază cu companiile de asigurări ofertele si clauzele de asigurare;
- Prezinta ofertele de asigurare clienților împreuna cu riscurile acoperite si excluderile;
- Negociază cu clienții ofertele si clauzele de asigurare;
- Emite polițele de asigurare si le prezinta clienților împreuna cu condițiile de asigurare.
- Verifica încasarea primelor de asigurare ;
- Efectuează inspecții de risc conform procedurilor date de fiecare asigurator;
- Acorda asistenta clienților oricând, inclusiv la daune;
- Tine la zi înregistrările in evidentele companiei (softuri, baze de date, tabele, fise);
- Urmărește realizarea de cross-sell, up-sell precum si obținerea de recomandări.

Toma Vasile
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 814975