Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Agenti recuperari creante (part time/munca pe teren)

Salariu confidenţial
ID 836368
acum 3 săptămâni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Bancar

Tip job

Alt tip

Nivel carieră

Fără studii superioare

Esti o persoana dinamica, interesata de suplimentarea veniturilor, si mereu deschisa la oportunitati noi?

Fire Credit, companie specializata in domeniul gestionarii si recuperarii creantelor, si-a dezvoltat in cei 10 ani de existenta o echipa puternica, capabila sa raspunda prompt tuturor partenerilor nostri.
In momentul de fata ne marim echipa! Cautam colegi in domeniul field collection in toate judetele tarii.

Daca ai:
- Experienta de minimum 6 luni intr-unul dintre domeniile : juridic/vanzari/recuperari creante
- Autoturism propriu
- Disponibilitate pentru munca de teren
- Abilitati de comunicare, persuasiune, spirit de echipa , proactivitate

Noi iti oferim :
- Contract de munca pe perioada nedeterminata
- Castiguri substantiale, in functie de performanta
- Apartenenta la o echipa puternica
- Flexibiliate (nu ai program fix)
- Autonomie (iti adaptezi strategia in functie de propria personalitate si portofoliul gestionat)

Descrierea jobului
- Realizeaza vizite pe teren la domiciliul clientilor ce intampina dificultati la plata
- Negociaza noi termene si conditii de plata cu clientii restantieri
- Oferirea de informatii asupra debitelor restante si a modalitatilor de plata
- Recuperarea pe teren a bunurilor contractate, in cazul rezilierii contractelor
- Completarea documentelor specifice procedurii de colectare si emiterea rapoartelor

Descrierea companiei
Fire Credit a fost fondata in 2011, an in care grupul Fire a decis sa isi extinda atat propria organizatie cat si aria serviciilor in Europa de Est, alegand in acest sens orasul Iasi - important centru cultural, economic si academic al Romaniei - ca si punct strategic de start necesar unei dezvoltari continue si sustinute.
Experienta acumulata de grupul Fire pe parcursul celor 30 de ani de activitate a permis ca Fire Credit in doar 3 ani de existenta sa atinga si mentina un inalt standard de calitate al serviciilor in domeniul managementului si gestionarii recuperarilor de creante. Portofoliul actual de clienti este constituit in principal de companii din sectoarele Finance, Utilities, Retail cu adresabilitate teritoriului italian, dar cu reprezentativitate la nivel European si in mare masura la nivel national.