Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

AGENT de recrutare (coordinator regional)

Salariu confidenţial
ID 840224
acum 2 săptămâni
Timisoara, Timis
Domeniu de activitate

Resurse Umane / Psihologie

Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Manager/Executiv,    Necalificat,    Fără studii superioare

Suntem o firma de recrutare austriaca si cautam om de mediere pentru un sediu nou in zona Timis-ului.

Candidatul ideal:
- experienta de cel putin 1 an in posturi de secretar, functionar administrativ, office administrator sau alte posturi ce presupun un volum mare de activitati administrative
- capacitatea de organizare eficienta a documentelor si activitatilor administrative
- prezenta agreabila, atitudine pozitiva, orientare catre gasirea de solutii
- bune abilitati de comunicare directa, telefonica si in scris
- integritate, caracter puternic, sinceritate
- operare PC in aplicatii de tip Office: Word, Outlook, Excel
- limba germana la nivel mediu-avansat - pentru comunicare in scris si telefonic cu partenerii straini (austria, polonia, ungaria)
- limba maghiara reprezinta un avantaj

Descrierea jobului
- Obiectivul jobului este indeplinirea activitatilor administrative si recrutarea fortei de munca pentru strainatate (Austria) din cadrul sediului Carpe Diem Austrian Operarius din zona Timis-ului.
- Jobul presupune doar activitati de birou, la sediul firmei, cu un orar variabil

Responsabilitati:
- recruitare personal calificat in domeniul de constructii si nu numai, pentru Austria
- Preluarea apelurilor venite pe numarul de telefon de contact si intampinarea vizitatorilor.
- Gestionarea documentelor venite de la, sau trimise catre, companiile partenere

Beneficii:
- Job intr-o echipa profesionista formata din oameni pozitivi, inteligenti si prietenosi.
- Mediu de lucru modern si confortabil, intr-o cladire de birouri moderna
- Contract de munca in conformitate cu legislatia
- Salariul se va stabili in ultima etapa a procesului de recrutare, in functia de competentele si experienta candidatului si este platit integral in contul de card al angajatului, fara intarzieri, plati partiale sau “aranjamente” ce nu respecta legislatia muncii.

Descrierea companiei
Carpe Diem Austrian Operarius GmbH este un partener pe termen lung pentru clientii sai, oferindu-le o gama completa de echipamente de lucru si echipamente individuale de protectie in munca.
Clientii Carpe Diem Austrian Operarius GmbH sunt persoane juridice, companii si institutii medii si mari, pentru care este important sa se poata baza pe un furnizor care isi tine promisiunile si ii acorda tot suportul pentru alegerea solutiilor.

Detalii pe: www.carpediem-online.at

Nicky Magda
ID 840224