Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Tehnician masini si utilaje

Salariu confidenţial
ID 820358
acum o săptămână
Cicarlau, Maramures
Domeniu de activitate

Mentenanță / Instalații,    Inginerie / Tehnologie

Tip job

Proiect

Nivel carieră

Mid-Level

Limbi străine
Română,    Engleză

Candidatul ideal:

- Studii de specialitate tehnician masini si utilaje, mecanic intretinere utilaje, tehnician electromecanic);
- Experienta intr-un departament tehnic (operatiuni de instalare si asamblare linii de productie);
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Seriozitate, responsabilitate, integritate profesionala
- Capacitate de asumare responsabilitati si rezolvare probleme specifice
- Cunostinte de limba engleza

Descrierea responsabilitatilor:

- Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei; Efectueza verificarile vizuale si dimensionale asupra echipamentelor tehnice noi, la primirea lor si inainte de punerea lor in functiune.
- Realizeaza diagnosticarea disfunctionalitatilor, executarea lucrarilor de intretinere si reparatie la sistemul mecanic al echipamentelor si instalatiilor tehnologice de fabricatie/productie
- Executa totalitatea lucrarilor de mentenanta si reparatii, in baza procedurilor interne si a prescriptiilor elaborate de producatori, ale tuturor utilajelor componente ale instalatiilor tehnologice ale liniilor de fabricatie, a echipamentelor anexe si utilitatilor din cadrul procesului tehnologic al unitatii.
- Instruieste operatorii din sectia de productie privind intretinerea minimala necesara pentru buna functionare a echipamentelor.

Beneficii:

- un mediu de lucru profesional
- conditii optime de lucru;
- suport pentru instruire de specialitate pe specificul industriei in care activează compania
- transport la și de la locul de muncă; diurnă și decontare cheltuieli de deplasare
- asistență medicală la sediul companiei
- asigurare pentru risc și accident
- tichete de masă
- prime de Sărbători
- spor de fidelitate pentru perioada lucrată în cadrul companiilor Grupului Taparp
- salariu ajustat periodic în funcție de evoluția profesională.

Suntem într-o etapă de dezvoltare accentuată, cu multe proiecte de viitor, astfel că, te invităm să ne trimiți un email cu CV-ul tău la resurse.umane@techtex.ro .