Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Soferi curierat Hermes în München - Germania

2.160 EUR
ID 825347
acum 2 zile
Targu Mures, Mures
Domeniu de activitate

Transport

Ţară

Germania

Firma angajatoare: ELAR GmbH
Firma pentru care livram: HERMES
Locația: Garching 85748

Descrierea jobului:
• Livrarea coletelor in conditii de siguranta pe un traseu prestabilit zilnic prin GPS
• Asigura integritatea coletelor transportate si raspunde de acestea
• Respecta regulile de utilizare a autovehiculului si legislatia auto în vigoare
• Program de lucru minim 8:32 h/zi (cu pauza inclusă) de luni pana vineri + 2 sâmbete pe luna
• Soferii vor conduce autovehicule gen: MB Vito, VW T6 si Ford Transit Custom, toate din noua generatie 2020+

Cerinte:
• Cazier judiciar si rutier fara antecedente
• Experienta de condus minim 2 ani (nu doar vechime)
• Experienta în curierat, în special la firma Hermes reprezintă un avantaj
• Aptitudini de organizare si orientare
• Cautam persoane flexibile si dinamice
• Preferabil persoane cu varsta cuprinsa intre 25-45 de ani
• Cunostinte minime de limba germana sau engleza

Avantaje:
• Salariul este de 2.160€ brut (22 zile lucrătoare) + diurna 14 €/zi net (dacă se respecta programul minim de lucru, adică 8:32 h/zi cu pauza inclusă)
• Zilele suplimentare (ce este peste 22 zile pe luna) se platesc separat cu 96€/zi brut + diurna 14 €/zi net dacă se respecta orarul de munca
• Angajare in Germania
• Asigurare medicala AOK
• Echipament de lucru
• 25 de zile de concediu plătite/an
• Bonus de vechime 50 €/luna din a 7-a luna, respectiv din a 19-a luna 100€ net

* La cerere oferim si cazare *
Transportul nu este asigurat pana in Germania
* Este necesar un test covid negativ *
Nu se percep nici un fel de comisioane

Informatii la telefon +40 771 082 940
Te asteptam in echipa noastra!

Elar GmbH | RECRIMCO CONSULTING SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 825347