Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Sofer testare autovehicule cat B - proiect Germania

1.800 EUR
ID 854915
acum 2 săptămâni
Craiova, Dolj
Domeniu de activitate

Maşini / Auto

Ţară

Germania

Formel D este furnizor global de servicii din industria auto. Dezvoltăm concepte de piață, precum și soluții individuale, scalabile de-a lungul întregului lanț valoric auto - de la dezvoltare la producție, incluzand chiar și serviciul post-vânzare.

Compania Formel D isi extinde echipa si cauta Sofer Testare Autovehicule, pentru proiectele din Germania.

Daca esti pasionat de domeniul auto atunci vino in echipa noastra!

Descriere job:

Candidatul ideal realizeaza activitati de testare a autovehiculelor, tinand cont de cerintele predefinite, relevand in caietul de sarcini, informatii privind caracteristicile tehnice ale vehiculului: manifestarea si functionarea vehicului in diferite conditii sau orice anomalii sau perimetrii care nu se incadreaza in conditiile de functionare optime.

Cerinte:

Permis auto categoria B - esentiala;
Detinerea permisului auto de minim 2 ani;
Cunoasterea limbii germane la nivel mediu, cerinta obligatorie;
Experienta in conducerea cat mai multor tipuri de autovehicule pe diverse trasee constituie avantaj;
Cunostinte de mecanica si testare autovehicule;
Fara incidente in trafic;
Disponibilitatea de a lucra pe 3 schimburi.
Atitudine proactiva si echilibru emotional;
Disponibilitate imediata.

Responsabilitati:

Indeplinirea indicatiilor sefului de echipa;
Dupa primirea indicatiilor, verificarea livretului de progresie si clasorul tehnic in care se regasesc consemnele tehnicianului;
Realizarea activitatilor de testare a vehiculului conform procedurii si cerintelor stabilite;
Descrierea comportamentului si tinutei de drum a autovehiculului testat;
Completarea si predarea foilor de parcurs in termenul stabilit;
Verificarea tehnica a fiecarui autovehicul inainte si dupa cursa de testare;
Identificarea anomaliilor si raportarea lor catre managerul direct.

Beneficii:

Salariu competitiv;
Transportul si cazarea asigurate;

Pentru mai multe detalii ne puteti contacta la numarul de telefon: 0722.349.310

FormelD
ID 854915