Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Social Media&Content Specialist

Salariu confidenţial
ID 824678
acum o săptămână
Dej, Cluj

Publicitate,    Marketing / Cercetare de piață,    Management

Tip job

Proiect,    Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv,    Junior/Entry Level

Trimite CV-ul pe adresa :info@horeca-echipamente.ro
Candidatul ideal
➢ Absolvent/ ă de studii superioare în domeniile: relații publice/ comunicare/ marketing
➢ Experiență cel puțin 1 an în marketing online
➢ Experiență de minim 1 an în social media
➢ La curent cu cele mai noi metode și trend-uri în marketingul online
➢ Experiență dovedită în conversare/ moderare pe social media – Facebook, LinkedIn, YouTube
➢ Aptitudini solide de comunicare în scris atât în limba română cât și în limba engleză
➢ Experiență în analiză și reporting, familiarizat/ ă cu metode de analiză Google Analytics
➢ Familiarizat/ ă cu Photoshop, Google ads, FB ads,
➢ Cunoștințe avansate MS Office
➢ Cunoștințe avansate de limba engleză
➢ Persoană organizată, capabilă să își fixeze priorități și să le ducă la îndeplinire
➢ Persoană capabilă să coordoneze mai multe proiecte simultan, respectând termenele
➢ Persoană creativă și cu inițiativă, capabilă să lucreze în echipă
➢ Aptitudini de înțelegere a noțiunilor tehnice
➢ Pot constitui avantaje: experiență semnificativă în SEO, cunoștințe de branding, experiență anterioară în media

Descrierea jobului
➢ Manageriază conturile de social media ale companiei (Facebook/ LinkedIn/ YouTube/ Instagram)
➢ Gestionează campaniile Facebook, Google Ads, direct mailing prin creare de conținut text relevant și plan editorial pe zile pentru conturile companiei
➢ Stabilește și aduce la îndeplinire planurile de acțiune pentru promovarea online a produselor/ activităților companiei
➢ Se conectează cu grupurile/ comunitățile online de bucatari, barmani ,restaurante ,hoteluri etc.