Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Social Media & Content Manager

500 EUR
ID 835669
acum 3 săptămâni
Targu Jiu, Gorj
Domeniu de activitate

Marketing / Cercetare de piață

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)

Employment type
Full time
This job can be done remotely

Descriere:

AdSales este o agenție de marketing în plin proces de dezvoltare, cu o echipă tânără și o origine 100% românească.
Avem proiecte interesante pe care le dezvoltǎm pentru clienții noștri și ne bucurǎm de fiecare datǎ când ni se alǎturǎ un membru nou în echipa noastrǎ.

Suntem oameni cool și simpli în căutare de oameni faini care își fac planuri pe termen lung.
Căutăm o persoana energică, pozitivă și implicată!

O persoană cu experiență în social media; care comunică creativ și cu pasiune, scrie content și dezvoltă subiecte interesante prin creațiile sale.
Face copywriting cu impact atunci cand realizeaza o postare, un status update, un articol, infografic, prezentare, etc.

Ai un potenţial uriaş pe care doreşti să-l pui în valoare?
Dai dovadă de proactivitate şi creativitate?
Hai să ne cunoaștem.

Candidatul ideal:

Să fie o persoana inteligentă, independentă și cu inițiativă, care să nu aibă nevoie de supervizare permanentă;
Motivat să facă lucrurile singur;
Să aibă o capacitate excelentă de comunicare scris și vorbit, cunoștințe temeinice de limba română;
Să aibă o capacitate accetabilă de comunicare scrisă și verbală, limba engleză nivel mediu;
Să aibă capacitatea de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă;
Să fie sociabil, muncitor, proactiv;
Persoană sociabilă, care să nu fie timid/ă, emotiv/ă sau arogant/ă cu abilități înalte de comunicare și socializare;
Să vină cu idei și propuneri de îmbunătățire constant.

Responsabilități:

Crеаrеа de conținut rеlеvаnt și original pentru rеțеlеle dе sociаlizаrе;
Realizarea și personalizarea creativelor pentru rețelele sociale (Canva);
Gestionează conturile de social media și creează postări conform unui plan și calendar;
Încărcarea, crearea și publicarea conținutului folosind Creator Studio;
Să preia și să dezvolte strategia de comunicare a brandurilor și va avea în grijă implementarea acesteia pe canalele de social media (Facebook, Instagram, Tik Tok, etc.);
Monitorizează indicatorii de performanță în Analytics;