Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Receptioner/a hotel /ajutor de bucatar/bucatar

Salariu confidenţial
ID 836426
acum 3 săptămâni
Bucov, Prahova
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Candidatul ideal- Receptioner/a hotel

Atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;
orientare către client, amabilitate;
capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;
bune abilități de comunicare, lucru în echipă;
nivel înalt de responsabilitate;
bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților.
Cunostințele candidatului ideal: studii in domeniul turismului aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel); limba engleză – obligatoriu; cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Preia si inregistreaza rezervarile;
primeste, inregistreaza si cazeaza clientii;
tine evidenta clientilor in programul informatic de receptie hoteliera;
promovează produsul turistic hotelier;
aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei;
negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite;
efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur);
operează în sistemul de gestiune hotelieră rezervarile și informațiile legate de sejur;
transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitarile speciale ale clienților;
înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție;
rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate;
la check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată.
Candidatul Ideal -Ajutor de bucatar / Bucatar

Căutăm colegi bucătari cu experiență, dar și tineri la început de drum într-ale bucătăriei, care să se alăture echipei noastre. Dacă în bucătărie te simți ca acasă și vrei să lucrezi alături de o gașcă de tineri pasionați, abia așteptăm să te cunoaștem!

Cerințe:

Ai experiență ca bucătar sau ajutor de bucătar
Îți place să experimentezi cu tehnici și rețețe noi, să te implici în procesul de creație
Ești pasionat de arta culinară
Poți lucra rapid și eficient sub presiune
Nu lași nicio farfurie să iasă din bucătărie fără un plating pe măsură
Dacă ți-am stârnit interesul, așteptăm CV-ul tău!

0733093088-Horatiu Constantin

HORATIU CONSTANTIN
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 836426