Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Operator Facturare - AWB - NIR-uri - Avize Caut Firma

ID 846711
acum 5 zile
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Operator PC- Facturare pentru intocmire facturi , avize NIR uri caut angajare la o firma interesata 0750 402 940
Facturare produse – gestiune vanzari
Procesare comenzi;
Operez in stoc miscarile de marfa (bonuri si comenzi de transfer intre gestiuni);
Gestiune si control documente de iesire a marfii din gestiune;
Procesez retururile;
Emitere awb;
Participarea la fiecare inventar efectuat;
Responsabilitate pentru exactitatea datelor introduse in sistem;
Introduc diferite date in sistemul informatic, in functie de nevoile departamentului;
Semnalez sefului direct inadvertentele sau greselile identificate;
Etichetare si gestiune marfa si monetar:
 emitere facturi - efectuare plati
 preluare apeluri telefonice
 comunicarea cu clientii companiei si cu firmele de curierat
 gestionarea corespondentei (email, curier, telefon)
 urmarirea si actualizarea bazelor de date
 gestionarea, centralizarea, distribuirea, arhivarea documentelor
 responsabil cu dosarele cu actele firmei
 gestiune financiara
 gestiune produse
 intocmire avize, NIR-uri, procesare acte-comenzi, introducere validare date,
 gestionare vanzari zilnice si rapoarte monetar – vanzari – incasari.
Organizarea activitatii secretariat.
Gestionare fluxului de informatii intre departamente.
Organizarea transport intern.
Organizarea si salvarea certificatelor de calitate
Organizarea necesarelor de birotica
Inlocuire persoana facturare
FAZ-urile + rapoarte pentru masini, programare service.
Colaborare cu o echipa profesionista
Mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala
Responsabilitati:
- Operarea comenzilor pentru clienti
- emiterea facturilor de iesire pentru comenzi
- emiterea avizelor de insotire a marfii
- Trimite facturi catre client
- Opereaza retururi in sistemul de operare
- Arhiveaza si tine evidenta exacta a documentelor operate
- Se asigura de inchiderea zilei de lucru in ceea ce priveste comenzile procesate/neprocesate
- Urmareste si se asigura ca situatiile preluate au fost solutionate/inchise
- Respecta procedurile de lucru.
Activitatea zilnica
se desfasura in program de lucru cu norma intreaga concentrandu-se pe preluarea comenzilor si emiterea facturilor,
urmarirea si inregistrarea operatiunilor de gestune si casierie, pastrarea si imbunatatirea relatiei comerciale cu
clientii/furnizorii, activitati de suport pentru echipa de vanzari.
 pentru livrările de bunuri sau prestările de servicii efectuate;
 pentru fiecare vânzare la distanță efectuată;
 pentru livrările intracomunitare de bunuri efectuate;
 pentru orice avans încasat în legătură cu una dintre operațiunile de la primele două puncte.

Marian PPC
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 846711