Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Mecanic/Electromecanic de întreținere și reparații

Salariu confidenţial
ID 864248
acum o lună
Baia Mare, Maramures
Domeniu de activitate

Mentenanță / Instalații,    Maşini / Auto

Techtex este în căutare de mecanici / electromecanici care să se alăture echipei de mentenanță.

Candidatul ideal:
- Studii medii de specialitate(mecanic întreținere utilaje, tehncian electromecanic);
- Experiența într-un departament tehnic (mediu industrial, procese de fabricație) reprezintă un avantaj;
- Abilități de comunicare și lucru în echipă;
- Capacitate de asumare responsabilități și rezolvare probleme specifice;
- Disponibilitate pentru lucru în schimburi;

Descrierea responsabilităților:
-Este responsabil de activitățile de reparații și întreținere a echipamentelor și utilajelor din secțiile de producție și se asigură de continuitatea fluxului de producție;
-Verifică parametrii de funcționare a utilajelor și consemnează datele și concluziile;
-Previne apariția defecțiunilor prin efectuarea regulată a operațiunilor de întreținere, conform fișelor de întreținere a utilajelor;
-Participă la procesul de instalare a utilajelor și echipamentelor noi, conform standardelor companiei.
-Instruiește operatorii din secția de producție privind întreținerea minimală necesară pentru buna funcționare a echipamentelor;

Beneficii:
-contract pe durată nedeterminată cu salariu indexat periodic în funcție de evoluția profesională;
-un mediu de lucru profesional și condiții optime de lucru;
-transport la și de la locul de muncă;
-asistență medicală la sediul companiei;
-asigurare pentru risc și accident;
-tichete de masă;
-prime de sărbători;

Techtex | www.techtex.ro
ID 864248