Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Manager proiect - productie utilaje industriale

Salariu confidenţial
ID 814574
acum o săptămână
Blejoi, Prahova
Domeniu de activitate

Producție

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Responsabilitati:
• Gestioneaza proiectele pe fiecare faza de productie impreuna cu departamentul de proiectare si seful de productie;
• Asigura departamentului de achizitii un flux continuu de informatii cu privire la materialele necesare proiectelor in care este implicat;
• Verifica fiecare etapa din proiect, mentine legatura cu partenerii si anunta responsabilii tehnici din proiectare si productie atunci cand este necesara schimbarea anumitor detalii din proiect;
• Verifica statusul lucrarilor din productie si proiectelor care se implementeaza la beneficiar;
• Verifica modul de implementare al proiectului la beneficiar si daca echipa de montaj are tot suportul necesar din partea beneficiarului si al departamentelor implicate in proiect;
• Verifica procesele tehnologice ale produselor de serie si face propuneri de imbunatatire si eliminare costuri suplimentare;
• Semnaleaza departamentelor implicate in proiect orice anomalie de proces sau problema aparuta in fluxul de productie;
• Este responsabil de realizarea si implementarea tehnologiei noilor produse;
• Participa la elaborarea documentatiilor tehnologice pentru produsele fabricate;
• Asigura comunicarea cu partenerii si beneficarii proiectului si respecta obligatiile contractuale ce decurg din acordurile cu acestia;
• Pregateste si organizeaza planul de activitate in cadrul proiectului si se ocupa de asigurarea resursele necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
• Valorifica si dezvolta oportunitatile pe durata implementarii proiectului;
• Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct productia, proiectarea si logistica;
• Monitorizeaza in timp real stadiul proiectelor si atingerea obiectivelor propuse si elaboreaza rapoarte lunare catre administrator si partenerii contractuali;
• Face propuneri de imbunatire a proceselor de lucru pentru atingerea cu succes a obiectivelor propuse;
• Intocmeste planuri detaliate de lucru lunare (grafic de executie) si monitorizeaza respectarea implementarii acestora;
• Raspunde de respectarea termenelor stabilite prin contractele comerciale;
• Monitorizeaza executia lucrarilor din punct de vedere al conformitatii cu proiectul, calitatii si respectarii termenelor;
• Are obligatia de a respecta confidentialitatea informatiilor la care are acces in cadrul societatii;

Profilul candidatului:
• Studii tehnice medii/superioare;
• Experienta profesionala de minim 5 ani;
• Profil tehnic, experienta in domeniul productiei industriale;
• Experienta desen tehnic 2D, 3D – constituie avantaj
• Capacitate de coordonare a echipei din subordine;
• Abilitati reale de planificare si organizare;
• Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii;
• Persoana dinamica, motivata, atenta la detalii;
• Persoana serioasa, ordonata, responsabila;

Beneficii:
Pachet salarial competitiv bazat pe competențele profesionale.

Asteptam CV-urile dvs. pe adresa de email a societatii

Fabrica Multimetal Technology - Producator roman de utilaje industriale, linii tehnologice si componente pentru acestea. www . multimetal . ro

Multimetal Technology | Fabrica Multimetal - Strategic Genial Consulting
ID 814574