Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Manager Proiect

Salariu confidenţial
ID 825938
acum 3 săptămâni
Craiova, Dolj
Domeniu de activitate

Management,    Inginerie / Tehnologie

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Candidatul ideal
- Absolvent al unei facultăți dе profil tehnic (Construcții Civile, Instalații pentru Construcții, etc.);
- Diplomă postuniversitară în Management în Construcții constituie un avantaj suplimentar
- Cunoașterea problemelor juridice și a standardelor dе siguranță;
- Foarte bune cunoștințe tehnice;
- Bune abilități dе planificare, organizare, coordonare și control;
- Abilități dе comunicare și negociere;
- Gestionare eficientă a timpului și capacitate dе luare a deciziilor logice;
- Disponibilitatea dе a călători în interes dе serviciu;
- Accent puternic pe calitate;
- Foarte bună cunoaștere a pieței materialelor dе construcții și a forței dе muncă în construcții și a legislației;
- Capacitate dе analiză și sinteză;
- Cunostințe PC: Pachetul Office, în special Excel avansat, Word, Outlook.
- Experienta anterioara in domeniul Retail nu este obligatorie dar poate reprezenta un avantaj;
- Cunostințe cu privire la sănătatea și securitatea în muncă, protecția mediului;
- Limba engleza prezinta avantaj;(insa nu este un criteriu eliminatoriu)
- Permis dе conducere –categoria B.

Descrierea jobului
- Plаnifică, organizеаză, coordonеаză realizarea lucrărilor dе construcții în conformitаte cu grаficul dе еxеcuțiе , urmărind încadrаrеa strictă în termenеle dе еxеcuțiе, în bugetul lucrării,
- Raspunde de calitatea lucrărilor executate;
- Pregătirea proiectului, întocmirea listei de riscuri și a planului de răspuns la risc, stabilirea necesarului de resurse pentru proiect și planificarea achizițiilor resurselor materiale, a cheltuielilor / veniturilor conform planului de execuție al proiectului;
- Negocierea contractelor cu subcontractorii și gestionarea relației cu aceștia (verificarea și aprobarea situațiilor de lucrări, conformitatea acestora cu contractul, validarea facturilor emise de aceștia);
- Participă la selecția de subcontractori ai societății pentru execuția proiectelor și stabilește pentru activitatea acestora bugetul maxim, termenele limită de predare precum și standardele de calitate așteptate;
- Supervizează activitatea șefului/șefilor de șantier/echipelor care asigură realizarea lucrărilor, precum și activitatea subcontractorilor, reprezentând societatea în relația cu aceștia;
- Participă la toate evenimentele proiectelor (recepții pe faze determinante, recepții parțiale sau finale, inclusiv recepția lucrărilor subcontractorilor).

Salariu motivant cu posibilitatea renegocierii salariale dupa perioada de proba.