Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer Productie Mobilier

Salariu confidenţial
ID 869192
acum 4 săptămâni
Tulcea, Tulcea
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie,    Producție

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Oraș
Tulcea
Adresa locului de muncă
Strada Taberei 7
Tipul Jobului
Full Time
Salariu
500 - 1400 EUR/pe lună
Descrierea ofertei

Téchne Furniture caută specialiști care să modeleze viitorul producției de mobilier.

Dacă împărtășești pasiunea noastră pentru inovație, aici găsești platforma pentru a-ți transforma această pasiune în ceva palpabil, cu impact real. Dacă vrei să descoperi cum poți evolua în continuare, atunci acesta este locul potrivit pentru tine.

Cerințe:

* Absolvent de studii superioare cu profil Ingineria lemnului/Inginerie Industrială/Automatică/Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice

* Experiență de lucru relevantă de cel puțin 5 ani în orice tip de industrie

* Cunoștințe de operare PC: Microsoft Office(Word, Excel), Autocad;

* Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu;

* Cunoștințe de desen tehnic

Condiții:

* Lucrezi într-o companie cu o atmosferă prietenoasă care permite schimbul liber de experiență și o excelentă muncă în echipă;

* Contract de muncă pe perioadă nedeterminată într-o companie stabilă și în creștere;

* Remunerație motivantă;

* Mediu de lucru prietenos care oferă stabilitate și posibilitatea de dezvoltare a carierei

* Alte beneficii

Responsabilități:

* Creezi și menții instrucțiunile de lucru și specificațiile de fabricație;

* Identifici și recomanzi metode de îmbunătățire a eficienței lucrătorilor și de reducere a risipei de materiale și utilități;

* Colaborezi la nivel inter-funcțional pentru a facilita procesul de producție și a evalua potențialele schimbări;

* Stabilești secvențe de operațiuni pentru a prelucra și asambla componentele sau produsele și pentru a asigura o utilizare eficientă a resurselor;

* Contribui la implementarea unui sistem de realizare a necesarului de aprovizionare.

* Calculezi cu exactitate timpii proceselor de prelucrare sau de asamblare, atât pentru uz intern, cât și pentru subcontractare;

* Stabilești sculele și dispozitivele de fixare corecte pentru fabricarea componentelor și a ansamblurilor;

* Menții standarde precise privind forța de muncă și determini necesarul de forță de muncă în funcție de zonă și de tipul de operațiune;

* Îmbunătățești fluxul de materiale între procese;

* Dezvolți procese de fabricație sigure și evidențiezi metodele de lucru sigure;

* Oferi asistență tehnică operatorilor, în vederea implementării programelor pe CNC;

* Realizezi o planificare a producției conform capacității fabricii

Experiență de muncă
Mai mult de 3 ani în domeniul producție

Categoria permisului de conducere
B

Certificate, licențe, categorii
Absovent studii superioare

Limbă străină
English (Mediu)

Persoană responsabilă
BADULESCU DRAGOS
0757577860