Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer de Proces si Mentenanta, Turda

Salariu confidenţial
ID 814617
acum 2 săptămâni
Turda, Cluj
Domeniu de activitate

Mentenanță / Instalații,    Inginerie / Tehnologie

Suntem o companie care produce prefabricate decorative din ciment si ipsos si cautam coleg pentru postul de inginer in productie.

Candidatul potrivit:
Studii tehnice superioare
Experienta intr-o companie de productie, preferabil ca Inginer Proces/inginer de mentenanta
Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie
Cunostinte medii de PC
Capacitate de analiza si sinteza
Abilitati de coordonare
Spirit organizatoric, flexibilitate, rapiditate si initiativa
Abilitati de relationare cu alte departamente si lucru in echipa

Responsabilitati principale:
Responsabil cu imbunatatirea continua si studii de optimizare a proceselor pe liniile de productie
Furnizeaza sprijin tehnic in procesele de fabricatie
Responsabil pentru atelierele 5S
Analizează și rezolvă impreuna cu seful de sectie problemele întâlnite în procesul de producție
Coordonează diferitele aspecte ale ingineriei de proces, inclusiv analiză, planificare și dezvoltare
Oferă îndrumare si sprijin pentru echipa care realizează productia
Propune planul de mentenanta preventiva al echipamentelor de productie si monitorizeaza implementarea planului
Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul din productie
Monitorizeaza si se asigura de inregistrarea in fisele tehnice a operatiile efectuate
Analizeaza lucrarile de mentenanta (preventiva sau corectiva) cu scopul de a imbunatati metodele de realizare, de a reduce durata de interventie si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive
Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire
Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire
Participa la procesul de instalare a utilajelor si a echipamentelor noi
Coordoneaza activitatea departamentului de mentenanta (instruire, motivare, pontare, organizare, etc)

Beneficii:
Pachet salarial atractiv
Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi
Decontare partiala transport pentru naveta din alte localitati