Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Inginer constructor Ultra Residential SRL

Salariu confidenţial
ID 820845
acum 3 săptămâni
Baia Mare, Maramures
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Sarcini si responsabilitati:
- Supervizeaza si gestioneaza activitatea de pe santier
- Urmareste stadiul lucrarilor din punct de vedere cantitativ si calitativ si tine evidenta lucrarilor executate
- Efectueaza situatiile de lucrari cu privire la consumurile efective de materiale
- Participa la intocmirea documentatiei de ofertare / decontare
- Raspunde de echipa de muncitori din subordine de pe santier
- Planifică și organizează execuția lucrărilor, verifică realizarea lucrărilor cu respectarea ordinii de execuție stabilită, stadiul lucrărilor și încadrarea în termenele de execuție;
- Studiază detaliile de proiectare și documentația tehnică necesară pentru lucrările alocate;
- Participă, alaturi de echipa alocata, la planificarea, verificarea și organizarea activităților desfășurate în scopul realizării proiectului;
- Propune activitati, metode si personal in vederea imbunatatirii continue a proceselor si optimizarii costurilor proiectului;
- Intocmeste necesarul de materiale, resurse financiare, resurse umane si urmareste incadrarea costurilor in bugetul alocat;
- Coordoneaza si supervizează activitatile din cadrul santierului privind controlul calitatii si pregătirea/instruirea echipelor din subordine in conformitate cu standardele in vigoare si obiectivele companiei;
- Răspunde de respectarea riguroasă a tehnologiilor si a sigurantei pe parcursul executiei lucrarii;
- Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect;
- Indeplineste intocmai atributiile si prevederile sarcinilor de serviciu stabilite in fisa de post.

Cerinte:
- Este absolvent de studii in domeniul constructiilor;
- Experienta necesara ca si inginer constructor si sef de santier: minim 3 ani (peste 5 ani constituie avantaj);
- Are bune abilitati de comunicare si este un bun organizator ;
- Cunoaste legislatia specifica si tehnologiile de executie a lucrarilor din cadrul santierului;
- Detine permis categoria B si are disponibilitate la deplasari;
- Persoana serioasa, responsabila, cu spirit de observatie, capacitati de comunicare si atitudine pozitiva.

Condiții:
- Program de muncă full-time;
- Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;
- Diurna, loc de cazare si masa pentru perioada in care se lucreaza in alte localitati;
- Salariu motivant.

CV-urile se trimit pe adresa companiei pana in 31.04.2021