Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Hotel Castelnor 4* angajeaza F&B Manager

Salariu confidenţial
ID 853706
acum 2 săptămâni
Paltinis, Sibiu
Domeniu de activitate

Management,    Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Limbi străine
Engleză,    Germană,    Română

Castelnor este amplasat în stațiunea Păltiniș, la doar 30 de km de Sibiu, într-un decor natural irezistibil. Dotările elegante, îmbinate armonios, sunt completate de servicii de excepție gândite să susțină integral sloganul de brand - Passport to Comfort. Castelnor este cel mai nou resort premium inaugurat în Păltinis, gândit să le ofere oaspeților facilități de confort excepționale. Locația este deschisă atât pentru sejururi individuale, cât și pentru evenimente private de grup sau corporate. Întregul staff este special instruit în a asigura maximul de confort și ospitalitate pentru fiecare vizitator care vizitează locația. Echipa Castelnor, tanara, energica si dedicata oaspetilor este probabil una dintre cele mai bune echipe hoteliere din tara.

Cerinte:
• Experienta in domeniu (specialitate),
• Cursurile de calificare in domeniu reprezinta un avantaj,
• Cunostinte minime de limba engleza: nivel conversational,
• Spirit de echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;
• Persoana comunicativa, organizata, atenta la detalii;
• Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;
• Capacitate foarte buna de planificare si de organizare.
Conditii:
• Un salariu competitiv, in funcție de nivelul de calificare și experienta,
• Tichete de masa,
• Prime si bonusuri in functie de performanta,
• Oportunitati de training formare profesionala

Responsabilitati:
• Planificarea si coordonarea intregii echipe,
• Gestionarea relatiei cu beneficiarul si monitorizarea feedback-ului consumatorilor si mentinerea unui contact strans cu acestia,
• Supervizarea standardelor de prezentare, igiena si calitate,
• Orienteaza si favorizeaza vanzarea preparatelor din meniu;
• Asigura respectarea ritmului servirii, adaptat nevoilor clientilor;
• Anticipeaza si vegheaza la buna desfasurare a servirii;
• Controleaza facturarea si incasarile;
• Asigura satisfactia clientilor;
• Gestioneaza stocurile si inventarul;
• Organizeaza munca si asigura o buna transmitere a informatiilor;
• Organizarea eficienta a activitatii operationale,
• Urmarirea respectarii procedurilor interne,
• Intocmirea rapoartelor interne.