Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

HOBBY METAL SRL - angajeaza AMBALATOR MANUAL / PART-TIME

202 EUR
ID 861762
acum o săptămână
Piatra Neamt, Neamt
Domeniu de activitate

Alt domeniu

ambalator manual / Cod COR: 932101
Se ocupa cu manipularea, ambalarea si etichetarea manuala a produselor.
Sarcini si responsabilitati:
• Identifica conform documentelor de livrare puse la dispozitie de persoana desemnata de angajator, produse/coletele care se vor ambala.
• Ambaleaza conform procedurilor coletele pentru produsul(le) necesare pentru livrat;
• Deplaseaza si aseaza produsele / coletele ambulate pe paleti sau in zona de livrare stabila;
• Foloseste permanent pentru deplasarea coletelor utilajele dedicate pentru ridicat si transport ( stivuitor hidraulic manual si transpalet);
• Foloseste permanent dispozitivele si materialele pentru pregatit si ambalat ( cutere, dispersoare cu banda adeziva, dispozitiv de legare cu banda PP, cleste de taiat carton, folie stretch, banda adeziva, banda PP de legat, capse metalice, coltare din PVC, coltare de carton , folie cu bule) in conformitate cu regulile si procedurile stabilite pentru fiecare tip de colet.
• Aplica pe pachete/colete etichetele/documentele specifice pentru transport, si marcare ( “FRAGIL”, “ CONTINE DOCUMENTE”) respectand indicatiile si procedurile de marcare.
• Pregateste tele conform comenzilor si le eticheteaza in vederea livrarii prin firmele de curierat;
• Comunica si colaboreaza direct cu agentii firmelor care executa servicii de mesagerie / curat.
• Asigurarea ca produsele sa contina inainte de livrare toate documentele necesare conform procedurilor stabilite ( brosura produs, factura, declaratii de conformitate si garantie, manual de instalare, atlte documente dupa caz)
• Curata si intretine permanent starea dispozitivelor si utilajelor folosite in operatiuni de ambalare.
• Verifica inainte de livrare amabalarea corespunzatoare si asigura starea coletelor in timpul operatiunilor de incarcare/descarcare. Participa la incarcarea in vederea livrarii.
• Participa si actioneaza respectand indicatiile sefului ierarhic la operatiunile de incarcare, descarcare, deplasare, fixare si pozitionare in depozit, a produselor.
• Asigurarea in permanenta ordinea si curatenia la locul de munca.
• Respecta programul de lucru stabilit;
• In perioada programului de lucru ia toate masurile de paza si protectie contra incediilor si inundatiilor;
• In perioada programului de lucru ia toate masurile necesare de paza, si protective contra efractiei, contra distrugerilor sau deteriorarilor sub orice forma a marfurilor;
• Foloseste timpul de munca exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, in acest sens, nu se ocupa in timpul de munca de alte activitati care nu sunt cuprinse in atributiile si indatoririle sale, ori nu sunt dispuse de sefii ierarhici;
Activitati fizice solicitate in cadrul lucului de munca:
o Lucru in picioare;
o Folosirea mainilor, degetelor si a picioarelor
o Capacitate fizica de ridicare colete cu greutati cuprinse intre 1 si 25 kg. Peste 25 kg se vor folosii dispozitive / utilaje de ridicat si transportat.

• CERINTELE PENTRU OCUPAREA POSTULUI
• Calificare de baza: studii minim gimnaziale;
• Constituie avantaj posesie permis categoria B
• Nivel experienta: Vechime in munca de minim 2 ani
• Lipsa cazier
Cerinte personale
o Integritate anatomo-functionala a membrelor;
o Dexteritate manuala;
o Acuitate vizuala normala si visual-cromatica normale;
o Vederea normală de aproape;
o Vorbire normala;
o Atentie sustinuta;
o Rezistenta la stres;
o Rezistenta la sarcini de lucru repetitive;

GABRIEL ROTARU
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 861762