Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Graphic designer cautam pentru echipa retusare foto

2.500 LEI
ID 790597
acum 3 săptămâni
Slobozia, Ialomita
Domeniu de activitate

Grafică / Webdesign / DTP

Tip job

Part time

Nivel carieră

Fără studii superioare

Candidatul
- Minim 2 luni experienta pe un post similar sau self learner
- Cunostinte minime de Adobe Photoshop, Illustrator;
- Cunoasterea programului Corel Draw constituie un avantaj;
- Obligatoriu cunoasterea la nivel avansat InDesign;
- Experienta in pregatirea materialelor pentru tipar;
- Creativitate, imaginatie, seriozitate, organizare, atentie la detalii;
- Capacitatea de a gestiona sarcini multiple;
- Respectarea specificatiilor si a termenilor limita;
- Bune abilitati de comunicare;
- Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.
Descrierea jobului
- Crearea de materiale publicitare print (DTP) - postere, roll-up, machete presa scrisă, materiale semnalizare in-door, flyere, cataloage produse,etc – respectand specificatiile persoanei desemnate din departamentul marketing;
- Primeste, verifica si optimizeaza fisierele;
- Executarea si adaptarea desenelor vectoriale;
- Prelucrare text si imagini grafice;
- Propunerea si realizarea de noi materiale de promovare (flyere, brosuri, etc.);
Avantaje:
- lucrezi remote - home office
- program flexibil
- dezvoltare cariera