Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Economist/ Contabil

Salariu confidenţial
ID 839097
acum o săptămână
Piatra Neamt, Neamt
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Cerințe:
.• o experiență de minim 3- 5 ani în servicii de contabilitate financiară;
• cunoștințe în operarea programului de contabilitate Saga, MS Office Suite;
• alte softuri de contabilitate pot constitui un avantaj;
• acuratețe, calitate și rapiditate a muncii;
• persoană proactivă, atentă la detalii, harnică, serioasă, punctuală, sociabilă, adaptabilă la nou și la provocări;
• cunoștințe solide în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil;

Descrierea postului:

Asigurarea serviciilor de contabilitate primară și financiară pentru portofoliul de clienți alocat împreună cu supervizorul direct.

• Operarea și verificarea documentelor financiar-contabile'
• Întocmirea declarațiilor fiscale și depunerea acestora la autoritățile statului;
• Întocmirea ordinelor de plată și transmiterea către client;
• Informarea clientului cu privire la modificările legislative, aplicabile lui;
• Reconcilierea balanței contabile lunare;
• Gestionarea clienților împreună cu supervizorul