Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Economist

Salariu confidenţial
ID 817101
acum 3 săptămâni
Bistrita, Bistrita-Nasaud
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Permis de conducere
Categoria B
Limbi străine
Engleză

Candidatul ideal
Ne dorim ca viitoarea colega/viitorul coleg sa aiba urmatoarele cunostinte/abilitati:

studii superioare de specialitate
cunostinte operare PC avansate
abilitatea de a lucra in echipa
abilitati bune de comunicare cu colegii, atat din departament cat si din restul companiei
dorinta de a livra rezultate
adaptabilitate, flexibilitate
atentie sporita la detalii
rezistenta la stres
capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor
implicare si spirit de initiativa
experienta in utilizarea programelor informatice specific, de preferat OMC.
Descrierea jobului
efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative;
mentinerea relatiilor cu organele administratiei publice;
efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;
inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum etc.;
colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a registrului de casa;
tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta;
colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii;
respecta prevederile legale in domeniu;
cunoasterea si contributia la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;
asumarea raspunderii pentru corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si pentru predarea/preluarea documentelor contabile.
Persoana selectata va exercita si alte atributii cu caracter specific ce decurg din necesitatile si politica companiei sau sunt dispuse de conducerea companiei.
BENEFICII
mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
traininguri specifice pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea profesionala/personala;
pachet salarial motivant in functie de experienta