Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Director vanzari

Salariu confidenţial
ID 826255
acum 3 săptămâni
Campina, Prahova
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Candidatul ideal:
Absolvent de studii superioare
Minim 5 ani experienta in vanzari (mare avantaj experienta in domeniul produselor de panificatie, patiserie, cofetarie, industria alimentara )
Cunostinte aprofundate de vanzari (analize vanzari, estimari, targete lunare) si management strategic ( dezvoltare canale noi de vanzare, produse noi )
Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare
Posesor carnet auto, categoria B
Descrierea jobului :
DIRECTOR DE VANZARI – preponderent zona judetelor Prahova , Dambovita ,Bucuresti Ilfov
*Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si bugete pe zone/produse, conform strategiei companiei
*Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc.
*Promoveaza active produsele si serviciile din portofoliul companiei
*Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata
*Participa la negocierile de contracte cu clientii importanti
*Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite
*Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie
Beneficii:
Pachet salarial motivant corelat cu rezulatele obtinute
Un loc de munca sigur intr-un ambient modern
Instrumente de lucru: Masina, telefon mobil, laptop